«Вибух був не один»: відомі подробиці трагедії на ЧАЕС – очевидець розповів про перші секунди після аварії

Колишній працівник Чорнобильської АЕС, енергетик Володимир Семикопов, який тієї страшної ночі 26 квітня 1986 року чергував безпосередньо на четвертому енергоблоці, в ексклюзивному інтерв’ю Blik.ua поділився своїми спогадами про ті події.
Він розповів, що того вечора на станції розпочали проведення експерименту — працювали на холостому видуві турбіни без генератора.
За словами Семикопова, цей експеримент не стосувався його безпосередніх обов'язків, адже проводився у турбінному цеху.
Проте під час виконання випробування потужність четвертого енергоблоку підняли, що зрештою призвело до катастрофічної аварії.
«Вибух був не один, а три. Перше, що я сказав після вибуху, як зараз пам’ятаю, було: «Пізд*ц – це війна! Нас бомблять», - пригадав Володимир.
Після вибуху на Чорнобильській АЕС у місті запанувала тривожна невідомість. Зв'язок із зовнішнім світом швидко обірвався. Володимир Семикопов згадує, як намагався повідомити родичів про трагедію, однак зробити це виявилося неможливо.
«Біля другої ночі я зумів додзвонитися до сестри своєї дружини, в її квартирі був телефон. Вона не взяла трубку. Потім минула якась година, може півтори, і все – всі телефони у Прип’яті вже не працювали. Військові чи не військові, а інші уповноважені люди з КДБ, перерізали всі дроти. Повідомити про аварію не було ніякої змоги!», - сказав він.
Енергетик також розповів про свій стан у перші години після вибуху. За його словами, аварія сталася 26 квітня о 01:23 ночі, а вже близько 04:30 його разом із кількома іншими працівниками евакуювали зі станції каретами швидкої допомоги до лікарні в Прип’яті.
Що відомо про найбільшу аварію в історії ядерної енергетики
- Чорнобильська трагедія, яка сталася в ніч на 26 квітня 1986 року, вважається однією з наймасштабніших техногенних катастроф у світі. Через два потужні теплові вибухи було зруйновано четвертий енергоблок атомної електростанції.
- Аварію класифікували за найвищим, сьомим рівнем за Міжнародною шкалою ядерних подій — таку ж оцінку отримала і катастрофа на Фукусімі в Японії у 2011 році.
- Радіоактивного опромінення зазнали близько 600 тисяч осіб, зокрема ліквідатори. Унаслідок трагедії було створено 30-кілометрову зону відчуження навколо ЧАЕС.
Читайте також: «Називав всіх нас «йобан*ми карасями»: експрацівник ЧАЕС розповів, хто винен у трагедії – Дятлов чи Александров