На Хмельниччині відновили традиції повітроплавання: як та для чого це зробили у воєнний час

У п’ятницю, 26 квітня, у Кам’янці-Подільському відкрили Національний туристичний форум. З нагоди цього пригадали й традиції повітроплавання. Про ініціативу повідомив міський голова Михайло Посітко:
«Ми всі памʼятаємо, що саме наше місто є столицею повітроплавання, тож символічно під час відкриття форуму було встановлено аеростат. На жаль, в умовах сьогодення літати не можна. Втім, навіть так повітряна куля подарувала кам’янчанам позитивні емоції та надію на краще майбутнє».
На жаль, у зв’язку з правилами воєнного часу, кулю у повітря не запускали, вона залишилась закріпленою на землі. Туристичні та спортивні польоти відновляться після завершення воєнного стану.
- Зазначимо, що до 2014-го запуски найчастіше проводились у Феодосії, але після анексії Криму росіянами центральною точкою українського повітроплавання став Кам’янець-Подільський.
- Вважається, що історія повітроплавання у Кам’янці-Подільському має понад 240-річну історію. Вперше аеростат у небо над цим містом запустили 20-го травня 1784 року.
Читайте також: Хочеш вступити в університет у 2025? Ось що змінилось, і що потрібно знати, щоб не провалити вступ