До України повернули викрадений під час Другої світової війни церковний стародрук: служба розвідки розповіла деталі

Як повідомили у пресслужбі розвідвідомства, один з аукціонних домів продавав колекцію стародруків, виданих Києво-Печерською та Почаївською Свято-Успенською лаврами.
Фахівці аукціону під час атрибуції стародруків встановили, що видання 1758 року містить відбитки штампів установи, де зберігалася книга.
«Осьмигласник». Джерело: Facebook Служби зовнішньої розвідки
Згодом її продали приватній особі, яка забезпечувала формування колекцій стародруків українських підприємців. Надалі книжка зберігалася у приватній колекції на території Криму.
«На сьогодні примірники цього видання були зафіксовані лише у чотирьох збірках і вони мають пошкодження й неповні А цей, що ми повернули, повний і має всі сторінки», - повідомили у пресслужбі СВРУ.
Розвідники встановили, що книжка містить оригінальні штампи, які використовував Вінницький краєзнавчий музей для обліку своїх експонатів із 1920 року.
Книжку передали у розпорядження Міністерства культури України.
Також у зовнішній розвідці підкреслили, що станом на сьогодення 101 український музей розташований під російською окупацією, в яких перебуває понад 1 700 00 предметів державної частини музейного фонду, тож робота з повернення культурних цінностей триватиме й надалі.
- Нагадаємо, раніше у селі Колті на південному сході Румунії знайшли найбільший у світі самородок рідкісного бурштину, чию вартість оцінюють у мільйон євро.
- Також у ГУР заявили, що росіяни викрали з території тимчасово окупованого Криму понад 160 археологічних артефактів.