Глава Міндовкілля та посол Іспанії відкрили у Чорнобилі першу сонячну електростанцію: у відомстві розповіли деталі

Як повідомили у пресслужбі Міндовкілля, реалізація проєкту вартістю понад 30 млн грн стартувала у 2019 році, але була зупинена з початком повномасштабного вторгнення.
«Восени 2024 року цей процес вийшов на фінішну пряму. Сьогодні сонячна станція повністю готова до введення в експлуатацію та під’єднана до об’єднаної енергосистеми України. Це - 2244 монокристалічні сонячні модулі на площі 13 тис. кв. м», - зазначила Гринчук.
За її словами, поява станції – це успіх у продовженні амбітного плану з розвитку відновлюваної енергетики в Зоні відчуження.
Урядовиця висловила подяку за підтримку в реалізації цього проєкту Уряду Іспанії.
Там досі діє план до 2030 року перейти на 70% «зеленої» енергетики в економіці та підтримує Україну на шляху до енергоефективності. Ця країна є ключовим фінансовим партнером у створенні нової сонячної станції, додала Гринчук.
«Будівництво відбулося за кошти, які було виділено Урядом Іспанії за квоти на викиди парникових газів у межах Кіотського протоколу. Це надважливе та дуже своєчасне вкладення у нашу «зелену» енергетику», - зазначила міністерка.
Гринчук також ознайомилася з результатами реалізації автоматизованої системи контролю за нерозповсюдженням радіоактивних забруднень. Його реалізовано за підтримки ЄС для модернізації стаціонарних радіометрів контролю автомобільного транспорту та вантажів на КДП, які були знищені під час окупації Чорнобильської зони відчуження.
Міністерка також оглянула наслідки атаки РФ на Арку НБК, де тривають роботи з оцінки збитків, пошук ефективних рішень та планування відновлення функціоналу конфайменту.
- Нагадаємо, Державне агентство України з управління Зоною відчуження повідомило, що цьогоріч традиційні масові заходи, присвячені Великодню та поминальним дням, не відбудуться, уточнивши, що в'їзд до Чорнобиля та прилеглих територій заборонено.
- Також ми повідомляли, що після атаки російського безпілотника захисна конструкція арки ЧАЕС зазнала чималих пошкоджень і більше не може повністю виконувати свою захисну функцію.