«Для нас це було шоком»: Дещиця розкрив, чому Україна не чинила збройний опір Росії під час анексії Криму

Колишній очільник МЗС України Андрій Дещиця в ексклюзивному інтерв’ю для BLIK.ua поділився спогадами про події лютого 2014 року, коли Росія розпочала анексію Криму.
За його словами, у ті дні він щойно очолив Міністерство закордонних справ і одразу почав отримувати тривожні повідомлення про незаконне вторгнення російських військ.
«Що росіяни порушили кордон, вводять війська, іде висадка ворожого десанту в Криму. А російські війська тим часом вийшли з пунктів постійної дислокації на півострові. Для нас це було шоком», - згадує Дещиця.
Першочерговим завданням, яке ставили перед собою українські дипломати, було створення міжнародної коаліції підтримки. Вони терміново зверталися до західних партнерів, закликаючи до реакції.
Щодо збройного опору, дипломат наголосив: у 2014 році це було майже неможливо.
«Передовсім тому, що російських військ, розміщених там, було надто багато. Зрештою їхня кількість перевищувала межу дозволеного, згідно з відповідними міждержавними договорами. Військової техніки у нас фактично не було. Саме тієї, яка б дозволила нам опиратися у Криму. Не вистачало навіть бензину для заправки техніки», - пояснив він.
- Чоловік нагадав, що за роки правління уряду Януковича українська армія опинилася у вкрай жалюгідному стані, військовий потенціал країни фактично був зведений до нуля.
- Крім того, ситуацію ускладнювала й позиція західних партнерів. Вони, за словами дипломата, були не менш шоковані діями Росії, ніж сама Україна. Через це міжнародні союзники просили не відповідати силою, сподіваючись, що агресію ще можна буде зупинити дипломатичним шляхом.
Читайте також: «Фінансування не може тривати довго»: Дещиця розповів, як треба змінитися Україні задля власного виживання