«Бандера не мав іншого виходу»: колишній посол України у Польщі Дещиця висловився про історичне питання

Експосол України у Польщі дав свій рецепт подолання важких історичних питань між двома країнами.
За приклад він взяв постать Степана Бандери, про яку говорив у ексклюзивному інтерв’ю для сайту BLIK.ua:
«Маємо сповідувати такий підхід: толерування героїв обидвома сторонами. Щоби поляки поважали наших, а ми – їхніх визначних історичних постатей. Степан Бандера ніколи не буде визнаний героєм у польських очах. Але ж Бандера відстоював українську державу. І відповідно для нас він завжди буде героєм».
Дипломат додає, що у Польщі є й свої постаті, які за їх вчинками мали б бути настільки ж неприйнятними для українців, як Бандера для поляків. Зокрема, він говорить про колишнього прем’єр-міністра країни Юзефа Пілсудського (1926 – 1928, серпень-грудень 1930) та міністра закордонних справ Польської республіки у 1923 році Романа Дмовського.
Дещиця зазначає, що на його думку, історичні питання будуть вирішені, коли для цього буде необхідне підгрунтя:
«Обопільне толерування героїв легше буде запровадити, коли ми з поляками будемо знаходитися в одному цивілізаційному та правовому полі в межах Євросоюзу».
Зазначимо, що постать Степана Бандери має вкрай негативне сприйняття у Польщі.
Там керівника ОУН звинувачують у різних злочинах проти польської держави. Зокрема, йому інкримінують навіть участь у Волинській трагедії (у Польщі її називають різнею) 1943-1944 рр, яка відбулась під час періоду німецького ув’язнення Бандери.
Хто такий Андрій Дещиця
- Андрій Богданович Дещиця народився 22 вересня 1965 року у селі Перв'ятичі, що на Львівщині.
- Освіту здобував у Львівському національному університеті імені Івана Франка та Альбертському університеті (Едмонтон, Канада).
- За час своєї дипломатичної кар’єри був послом України у Фінляндії (2007-2012), Польщі (2014-2022), а з лютого по червень 2014-го – Міністром закордонних справ України.
Читайте також: «Кароль Навроцький – своєрідний польський Трамп»: колишній посол України у Польщі Дещиця