Помер Юрій Гнаткевич: народний депутат трьох скликань був принциповим захисником української ідентичності

Сьогодні, 26 травня, стало відомо про смерть у віці 85 років Юрія Гнаткевича – колишнього народного депутата України I, V та VI скликань, громадського діяча та вченого. Про це повідомиляє Blik.ua з посиланням на офіційне співчуття пресслужби Верховної Ради.
Гнаткевич був відомий своєю принциповістю та відданістю українській справі. Ще у 1956 році, у зовсім юному віці, він був засуджений умовно за «антирадянську агітацію». Причиною стала його активна позиція у відстоюванні прав українців і національної ідентичності.
Юрій Васильович був кандидатом педагогічних наук, доцентом, мав чималий досвід наукової діяльності. У політиці він займався переважно питаннями освіти, науки, духовності та національного відродження.
«Юрій Гнаткевич назавжди залишиться в нашій пам’яті як послідовний і принциповий політичний діяч», – йдеться у заяві Верховної Ради.
За свою громадську та політичну діяльність Гнаткевич був нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Його внесок у розбудову незалежної України відзначають як колеги, так і науковці.
У Верховній Раді, де він працював протягом кількох скликань, згадують його як людину з твердими переконаннями та глибокою інтелектуальною базою.
«Висловлюємо щирі співчуття його родині та близьким», – зазначили в Апараті Парламенту.
- Зауважимо, Юрій Гнаткевич народився 4 квітня 1940 року на Рівненщині. До обрання в парламент працював у вищих навчальних закладах, зокрема був завідувачем кафедри німецької мови Київського політехнічного інституту.
- У 90-х роках він був активним членом партій «Єдність» та «Собор», виступаючи за незалежність та утвердження української мови. Пізніше він приєднався до «Батьківщини». Крім того, був автором понад 50 наукових публікацій з гуманітарних наук.
- Юрій Гнаткевич був народним депутатом України трьох скликань: І скликання – 1990–1994 роки; V скликання – 2006–2007 роки; VI скликання – 2007–2012 роки.
- Його життя – це приклад служіння державі в різних сферах: від освіти до законотворчості. Україна втратила ще одного борця за її національну гідність.
Читайте також: «Ласкаво просимо до нас, Поппі»: Борис Джонсон удев’яте став батьком