Любителів російської музики в публічних місцях потрібно серйозно карати: мовний омбудсмен звернувся до ВРУ

Як заявив він в коментарі телеканалу «Київ», не тільки поліція має проводити роз'яснювальну роботу, а й підкреслив, що за порушення мають бути санкції.
«Ми знаємо, що для цього має бути відповідна політична воля, повинні бути необхідні інструменти, але ті органи, які можуть застосовувати відповідні санкції, - у нас створені», - заявив Кремінь.
Також омбудсмен зазначив, що його офіс також готовий працювати над цим питанням, але для цього треба збільшити штат. Він наголосив, що мусить бути визначений відповідний орган, і розмір штрафів за порушення законодавства попри те, який закон буде порушено.
Зауважимо, що згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою у країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської й інших мов національних меншин. У липні 2019 року набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної, який водночас не поширюється на приватне спілкування та релігійні обряди.
Водночас на початку січня цього року Кремінь повідомляв, що протягом минулого року йому надійшло менше звернень про порушення мовного закону, ніж два роки тому.
- Нагадаємо, раніше Верховна Рада на своєму засіданні ухвалила рішення про ратифікацію угоди між США та Україною щодо корисних копалин.
- Також парламентарі пропонують звільнити від кримінальної відповідальності військових, які повернулися до служби після самовільного залишення частини.