Британія ввела проти Росії найбільший пакет санкцій: чого вони торкнуться

Стармер повідомив про це у п’ятницю через соціальну мережу X.
«Щоб посилити тиск на Путіна, я оголошую про найбільший пакет санкцій, який коли-небудь вводився», – оголосив Кір Стармер.
9 травня очікується накладення санкцій на до 100 нафтових танкерів, які є ключовою частиною «тіньового флоту» Путіна, відповідальних за транспортування вантажів на суму понад 24 мільярди доларів з початку 2024 року.
Британський уряд заявив, що в рамках нового пакету санкцій більше танкерів «тіньового флоту» потраплять під обмеження Великої Британії, ніж під санкції будь-якої іншої держави.
Обмеження спрямовані на старий та небезпечний «тіньовий флот», який займається транспортуванням російської нафти. Як пояснили в уряді Великої Британії, основний пакет санкцій буде орієнтований на цей флот.
У британському уряді пояснили, що завдяки санкціям Заходу Росія щороку втрачає доходи від видобутку нафти та газу, причому з 2022 року ці доходи скоротились більше ніж на третину.
«Санкції та витрати на варварську війну призводять до занепаду російської економіки: фонд капіталу знищено, інфляція зростає, а витрати на оборону та безпеку значно збільшуються», - повідомили в Офісі Стармера.
Загроза від тіньового флоту Росії
- У Даунінг-стріт підкреслили, що операції з тіньовим флотом не лише сприяють фінансуванню незаконної війни Росії проти України, але й становлять загрозу для критичної національної інфраструктури через небезпечне мореплавство в європейських водах.
- Крім того, зазначено, що ці дії стали можливими після активації у січні передової системи реагування під керівництвом Великої Британії - Nordic Warden, яка відслідковує потенційні загрози підводній інфраструктурі та моніторить діяльність тіньового флоту РФ, зокрема після інциденту з пошкодженням великого підводного кабелю в Балтійському морі.
- Лондон наголошує на важливості підводної інфраструктури для Великої Британії, оскільки вона забезпечує 99% міжнародних телекомунікаційних даних і є життєво важливим каналом для постачання енергії, зокрема електроенергії, нафти та газу.
Читайте також: Україна чи Росія: лідер Китаю Сі Цзіньпін обрав сторону у війні та сказав, кого вважає союзником