Миротворча місія в Україні під питанням: США не дають гарантій – Bloomberg

Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на видання Bloomberg.
За даними агентства, попри те що понад 15 країн погодились надати війська для гарантування безпеки України після потенційного припинення вогню, Вашингтон досі не надав чітких зобов’язань. Це поставило під сумнів ефективність самої ідеї.
У середу, 10 квітня, в штаб-квартирі НАТО зберуться міністри оборони ключових держав – у центрі уваги буде саме доля коаліції. Велика Британія наполягає: миротворча місія не матиме сенсу без участі США.
Прем’єр Кір Стармер ще в лютому заявив, що:
«гарантії безпеки Вашингтона – єдиний спосіб стримати Росію від повторного вторгнення».
Франція та Британія запропонували адміністрації Дональда Трампа не вводити війська, а надати розвідку, авіаційну підтримку та супутниковий моніторинг. Але, за інформацією Bloomberg, Білий дім відмовляється від будь-яких формальних зобов’язань.
Учасниками коаліції мають стати як члени НАТО, так і країни поза Альянсом – серед них Канада та Австралія. План передбачає, що війська «коаліції охочих» розмістяться в Україні лише після укладення мирної угоди.
Основне завдання – захист критичної інфраструктури, портів і великих міст далеко від фронту. Головну бойову силу становитимуть самі українські Збройні сили, які мають залишатися повноцінною армією стримування.
Британські та французькі генерали нещодавно відвідали Україну й готують доповідь про реальні потреби для місії. Але до ухвалення остаточного рішення ще далеко – формат, завдання й механізми реагування залишаються предметом дебатів.
Участь США – вирішальний фактор. Без Вашингтона план втрачає не лише політичну вагу, а й військову ефективність. І хоча європейські лідери прагнуть більшої самостійності у питаннях безпеки, наразі утримання Росії від нової агресії без американських гарантій виглядає сумнівним.
- Ідея створення «коаліції охочих» виникла як альтернатива повноцінному членству України в НАТО, щоб забезпечити стабільність після війни й стримати реваншистські апетити Кремля.
- Однак фактична відмова США брати на себе зобов’язання ще раз нагадує, що будь-яке довгострокове вирішення українського питання неможливе без позиції Білого дому.
Читайте також: США виводять війська з Ясьонки: ключовий військовий хаб у Польщі згортають – що це означатиме для України?