Вибори в Україні: коли чекати на голосування? Подоляк розкрив деталі

Радник голови Офісу президента (ОП) Михайло Подоляк розповів в інтерв'ю YouTube-каналу РБК-Україна, що Україна поки не розпочала організаційну підготовку до виборів. За його словами, наразі немає можливості безпечно організувати виборчий процес, оскільки воєнний стан триває і припинення вогню не настало. Пише BLIK.
«Перша – це 3-6 місяців, скоріше 6 місяців з урахуванням усього, підготовка до виборів. Тобто організація процесу. А паралельно з тим будуть вноситися зміни до законодавства. Тому що ми розуміємо, що це післявоєнні будуть вибори, там є певні нюанси, і ЦВК має запропонувати зміни до законодавства як такого», – пояснив Подоляк.
Він наголосив, що до моменту припинення вогню, навіть тимчасового перемир'я, воєнний стан скасовано не буде.
«Ніхто не буде, скажімо так, наражати людей на небезпеку. Тобто ламати конституційні положення заради того, що чомусь там Росія хоче якихось «виборів», Росія для нас з вами абсолютно вже остаточно не є суб'єктом, який може впливати на внутрішню політику нашу», – додав радник голови ОП.
Подоляк також зазначив, що необхідно буде працювати над змінами до виборчого законодавства, а це досить складний процес.
«Друге – немає можливості організувати з точки зору безпеки процес виборчий, тому що припинення вогню поки що не працює. Росія завдає щодня велику кількість ударів, ну або щоночі», – пояснив він.
Окремої уваги потребує питання тимчасово переміщених осіб та їхнього голосування на виборах.
«Треба чітко зрозуміти, як ми працюватимемо з великою кількістю тимчасово переміщених осіб. А це зовсім інша робота, зовсім іншого обсягу робота з фіксації списку виборців і з фіксації територіальних виборчих округів тощо. Ну тому це досить складні процеси, і вони не вирішаться там, тому що Росія щось хоче», – підсумував Подоляк.
- Нагадаємо, нещодавно видання The Economist повідомило, що президент України Володимир Зеленський нібито доручив організувати вибори після повного припинення вогню. За їхніми даними, вони можуть відбутися вже в липні 2025 року. Видання також припускає, що перше підтвердження виборів може з'явитися до п'ятого травня, коли парламент має проголосувати за продовження воєнного стану, який закінчується 8 травня.
- Проте, варто зазначити, що офіційного підтвердження цієї інформації від української влади поки що не надходило. Ситуація залишається невизначеною, і подальший розвиток подій залежатиме від багатьох факторів, зокрема від безпекової ситуації в країні та політичної волі українського керівництва.