Скільки українців хочуть виборів просто зараз: соціологи назвали цифру

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
20
0 голосів
Скільки українців хочуть виборів просто зараз: соціологи назвали цифру
Соціологи дослідили ставлення українців до проведення виборів під час війни. Фото: Укрінформ
Київський міжнародний інститут соціології дослідив ставлення українців до проведення виборів під час можливого перемир’я. З’ясувалось, що переважна більшість опитаних виступають проти такого кроку.

Не підтримують ідею проведення в Україні виборів під час тимчасового перемир’я без гарантій безпеки 77% громадян. Вони виступають за вибори лише після остаточного завершення війни або отримання гарантій безпеки. Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології

«Якщо ми маємо тимчасове перемир’я без гарантій безпеки, то 77% опитаних висловлюються проти виборів», - йдеться у повідомленні.

Водночас лише 8% респондентів відповіли, що вибори потрібно проводити без гарантій безпеки для України. А 11% вважають, що вибори треба проводити прямо зараз, навіть не чекаючи перемир’я. Таким чином, загалом 19% опитаних підтримують проведення виборів зараз або у разі перемир’я навіть без гарантій безпеки.

Разом з тим 4% респондентів не змогли відповісти на це запитання.

Читайте також: Війна без компромісів: 74% виступають за боротьбу з РФ незалежно від підтримки США

Опитування КМІС проводив у період із 12 по 22 березня 2025 року. Було опитано 1326 респондентів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 3,5% для результатів, близьких до 50%, 3,1% - для результатів, близьких до 25%, 2,1% - для результатів, близьких до 10%, і 1,6% - для результатів, близьких до 5%.

  • Нагадаємо, президентські вибори в Україні планувалися на березень 2024 року, однак через запроваджений воєнний стан їх проведення було відкладено на невизначений час згідно з прямим положенням конституції та законодавства.
  • За даними ЗМІ та аналітиків, президент США Дональд Трамп намагається ввести проведення виборів одним із головних пунктів майбутнього плану мирного врегулювання.