Заборона ударів по енергетиці та тиша на морі: Зеленський сказав, коли вступає в силу часткове перемир’я

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
30
0 голосів
Заборона ударів по енергетиці та тиша на морі: Зеленський сказав, коли вступає в силу часткове перемир’я
Президент Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента
Президент України Володимир Зеленський прокоментував результати переговорів у Саудівській Аравії. Він також розповів, у який момент має розпочатись часткове перемир’я.

Припинення вогню на морі та ударів по енергетичних об’єктах має розпочатися з моменту публікації заяви США про підсумок переговорів у Саудівській Аравії. На цьому під час брифінгу наголосив український президент Володимир Зеленський. 

Однак, за його словами, є питання щодо того, як ці домовленості будуть імплементуватись. Президент розраховує почути більше деталей після повернення української делегації. 

«На сьогодні це звучить так, що міністр оборони запитав американську сторону, коли це може вступити в дію. Вони вважають, що після того, як американська сторона офіційно виходить зі стейтментом, може бути початок вже імплементованих в цьому документі рішень», – сказав Зеленський.

Разом з тим він підкреслив, що довіри до РФ не може бути.

«Тут віри рускім немає, але я вважаю, що ми будемо конструктивними. Будемо робити свою роботу щодо імплементації домовленості українсько-американської зустрічі», – зазначив Зеленський.

Він уточнив, дійсно часткове припинення вогню має настати після публікації заяви США.  

«Ми, наша команда, поставила це запитання американській стороні, і вони сказали: «Так, ми чекаємо сигналу від офіційного Вашингтона, але ми вважаємо, що після того, як Вашингтон офіційно виходить з двома стейтментами, в яких різниця тільки один пункт, то тиша на воді і тиша щодо енергетики повинна працювати», - наголосив президент.

Читайте також: Україна матиме право на самозахист: Умеров повідомив важливі деталі домовленостей в Ер-Ріяді

За його словами, часткове припинення вогню має стосуватися тиші на морі, припинення ударів по енергетичних об’єктах та цивільній інфраструктурі.

«Передусім ми домовилися, що може бути тиша на морі і вільне судноплавство. Другий пункт - це не бити ударами по енергетичній системі», - додав Зеленський. 

Він підкреслив, що окремо з американською стороною говорили про інфраструктуру, зокрема портову. За словами президента, українська сторона передала американський список стратегічних об’єктів.

  • Нагадаємо, у Білому домі офіційно повідомили про результати переговорів американської делегації із представниками України та Росії в Саудівській Аравії. Йшлося, зокрема, про безпеку судноплавства та мораторій на удари по енергетичних об’єктах.