Поливаний понеділок 2025: що можна і не можна робити у цей святковий день

Великодня неділя 2025 для українців закінчилася вчора, 20 квітня, а наступного для розпочалося нове свято – поливаний понеділок.
Поливаний понеділок : що забороняється робити
Прибирання та прання
Наступного дня після свята в українців можуть залишитися скатертини зі слідами вчорашньої вечері, але у поливаний понеділок прати не можна.
Городньо-садові подвиги
Тисячі українців весною у вихідні дні вирушають на городи. Але це заборонено робити у наступний день після великодньої неділі.
Навідини на кладовище з лопатою та граблями
Можна принести квіти та помолитися, але облагороджувати могилу за допомогою лопати чи граблів – ні.
Шити, вишивати та інші творчі заняття з голкою
Поливаний понеділок – не день для рукоділля. Ніяких голок, спиць чи гачків.
Сварки, суперечки та з'ясування стосунків
Ні в якому разі не можна сваритися та ображати один одного.
Поливаний понеділок : що можна робити
У цей день потрібно відпочивати. Також можна продовжити святкування великодньої неділі. Не забороняється відвідувати могили померлих родичів, але без прибирання.
Поливаний понеділок : чому так назвали
Поливаний понеділок (також Обливаний понеділок, Великодній понеділок, Уливанка, Волочильний понеділок) – другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня.
Вважалося, що вода у великодній понеділок стає цілющою та оздоровлює людей. Тому люди обливали (або окроплювали) водою одні одних, а в деяких регіонах і самі себе. Цей день пов'язували передусім з духовним весняним очищенням. Отож звідси і походить назва «поливаний (обливаний) понеділок».