«Оболонь» шокує ринок: прибуток компанії впав у півтори тисячі разів, але штат співробітників збільшили

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
53
3 голоси
«Оболонь» шокує ринок: прибуток компанії впав у півтори тисячі разів, але штат співробітників збільшили
Завод «Оболонь». Фото: Forbes.ua
Чистий прибуток одного з найбільших виробників напоїв в Україні – ПрАТ «Оболонь» – за 2024 рік обвалився у 1470 разів. Але замість скорочень компанія збільшила кількість працівників і активи.

Акціонери підприємства зберуться 25 квітня на дистанційні загальні збори, щоб ухвалити рішення про спрямування всього прибутку – 1,248 млн грн – на розвиток. Минулого року чистий прибуток складав 1,83 млрд грн. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на NV.Бізнес.

Незважаючи на різке падіння фінансового результату, «Оболонь» відзначає зростання активів до 9,238 млрд грн – це на 32% більше, ніж у 2023 році. Також зросли і борги компанії – на 14,9%, до 1,64 млрд грн.

Цікаво, що навіть за такої фінансової турбулентності компанія наростила персонал – із 2056 до 2164 працівників. А це плюс 108 нових робочих місць за рік.

Загальний дохід «Оболоні» у 2024 році склав лише 12,87 млн грн – тоді як у 2023-му він сягав 10,76 млрд. Різниця приголомшлива і викликає запитання щодо причин такої зміни.

«Ми зосереджені на стабілізації діяльності компанії та підвищенні ефективності виробництва», – заявили в пресслужбі корпорації.

  • Компанія «Оболонь» є найбільшим експортером пива з України. Вона володіє головним заводом у Києві та ще дев’ятьма підприємствами в регіонах. До портфелю брендів входять популярні «Оболонь», «Живчик», Zlata Praha, Hike та інші.
  • Водночас виробник розвиває й лінійку слабоалкогольних коктейлів – Rio, Віскі Вишня, Бренді-кола, Ром-кола тощо. Статутний капітал підприємства залишається незмінним – 32,51 млн грн.
  • Фінансова звітність за 2024 рік викликає подив у галузі. Аналітики не виключають, що причини такого обвалу можуть бути приховані у змінах облікової політики або структурі бізнесу. Офіційних коментарів про це наразі немає.

Читайте також: Золото б'є рекорди: як конфлікт у США штовхає ціни до історичних висот