В Україні збираються замінити «копійку» на «шаг» через московитський слід: що відомо про нову монету

Аватар Євген Чепур Євген Чепур
18
1 голос
В Україні збираються замінити «копійку» на «шаг» через московитський слід: що відомо про нову монету
Українські копійки. Фото з вільних джерел
Національний банк України висунув пропозицію щодо зміни офіційної назви дрібної розмінної монети з «копійка» на історично український відповідник «шаг».

НБУ планує змінити офіційну назву дрібної розмінної монети з «копійка» на український відповідник «шаг» для того, щоб повернутися до історичних витоків національної грошової системи. Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Керівник НБУ Андрій Пишний підкреслив, що після детального аналізу історії грошей в Україні, стало очевидним, що термін «копійка» несе в собі спадок російського панування. 

«Сьогодні наш народ повертає собі все, що було несправедливо відібране та спотворене кремлівською пропагандою. Настав момент відновити справедливість і для нашої грошової системи, повністю очистивши монетарний суверенітет від будь-якого зв'язку з Москвою. Ми маємо власне, автентичне українське слово для позначення дрібних монет – і це слово «шаг», – пояснив очільник Нацбанку.

У повідомленні регулятора наголошується, що повернення назви «шаг» відновить історичну ідентичність української розмінної монети, адже цей термін активно використовувався на території сучасної України в системі грошової лічби, починаючи щонайменше з XVI–XVII століть.

Представники НБУ наводять аргумент, що найменування «копійка» має чітке імперське, московське походження. В умовах війни з путінською армією, перехід від копійок до шагів є логічним та необхідним кроком.

🔥 Читайте також: У НБУ скасували обмеження щодо переказів на суму в 150 тисяч гривень: чи змінилось щось для користувачів

Для реалізації цієї ініціативи НБУ вже підготував пакет необхідних законодавчих змін. Ці пропозиції передбачають внесення правок до кількох чинних Законів України. 

Окрім того, пропонується визнати такими, що втратили юридичну силу, дві постанови Президії Верховної Ради України: № 2156-XII від 2 березня 1992 року («Про розмінну монету України») та № 1952-XII від 10 грудня 1991 року («Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України»).

Нагадаємо, що грошові одиниці під назвою «шаг» вже були в обігу та мали законодавче закріплення в період Української революції 1917–1921 років.