Газові запаси на межі: в Україні достроково завершують опалювальний сезон

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
45
1 голос
Газові запаси на межі: в Україні достроково завершують опалювальний сезон
Запаси газу в українських сховищах впали до історичного мінімуму. Фото: РБК-Україна
Запаси газу в українських сховищах впали до історичного мінімуму – 5,7 млрд кубометрів. Це на 31% менше, ніж торік. Через критичну ситуацію вже з 24 березня в багатьох містах України завершується опалювальний сезон.

Україна зіткнулася з рекордним скороченням запасів природного газу в підземних сховищах. За даними на 21 березня, в ПСГ залишилося лише 5,7 млрд кубометрів блакитного палива, що на 31% менше, ніж у цей же період минулого року. Через критичне зменшення запасів у багатьох містах країни вже з 24 березня завершується опалювальний сезон.

Про це повідомила колишня міністерка енергетики Ольга Буславець у своєму Facebook. Вона наголошує, що до вказаних обсягів входять 4,1 млрд кубометрів газу довготривалого зберігання, частина якого розміщена в сховищах на тимчасово окупованих територіях. Також у загальну цифру входять 0,6 млрд кубометрів буферного газу та ще 0,05 млрд кубометрів, що належить нерезидентам.

Останній тиждень в Україні спостерігалося підвищене споживання газу через похолодання. Добове споживання досягало 80-90 млн кубометрів, половину з яких доводилося брати зі сховищ, а ще до 7 млн кубометрів країна щоденно імпортувала.

Ситуація з газовими запасами напружена не лише в Україні. У європейських сховищах наразі зберігається лише 36,9 млрд кубометрів газу, що на 24% нижче середнього показника за останні п’ять років і на 43% менше, ніж торік.

  • Щоб підготуватися до наступного опалювального сезону, Україні необхідно імпортувати щонайменше 4 млрд кубометрів газу до жовтня 2025 року. Це потребуватиме понад 2 млрд доларів, яких у «Нафтогазу» наразі немає.
  • Єдиний вихід – залучення міжнародних кредитів або фінансова допомога партнерів. В іншому випадку країна може зіткнутися з ще більшою енергетичною кризою взимку.

Читайте також: Тарифи на світло заморожені: скільки платитимуть українці після першого квітня