Яке свято відзначається 11 березня: народилися Дрогба та власник рупору «трампізму», Горбачов очолив СРСР

Сьогодні – 11 березня, і ось які імена, події, факти та явища визначають цей день. Сайт BLIK.ua перелічує всі головні свята, повір’я. церковні віхи, які стосуються цього дня.
11 березня: які свята відзначаються в цей день
В цей день у світі відзначається Міжнародний день сантехніка. Спробуйте злегковажити цим урочистим днем, якщо в вас вдома прорве трубу! 🧑🔧
11 березня – День відновлення незалежності Литви, проголошений на честь відділення країни від Радянського Союзу внаслідок буремних подій 1990 року. До цього призвів прихід до влади на демократичних виборах політичної сили «Саюдіс» та інших прихильників самостійності Литви.
Чиї іменини (день Ангела) 11 березня?
У православ’ї в цей день іменинники – Софроній, Севастян, Іван Микола.
Це День Святого Піонія; Святого Константина Думнонського; Святого Софронія; Святого Софронія Києво-Печерського; Святого Софронія Болгарського. Також 11 березня – це день Торжества Православ’я (Тріумфу Ортодоксії). В цей день візантійська імператриця Теодора ІІ ініціювала відновлення Іконошанування та установила свято на честь Православ’я.
Хто з відомих людей народився 11 березня?
Перша жертва залізниці Уільям Гаскіссон (1770) — це був британський політик, який загинув під колесами поїзда.
Французький астроном Урбен Левер'є (1811), який зумів обчислити положення та довести існування раніше невідомої планети Нептун. Пізніше німецький астроном Галлі за обчисленнями та вказівками Левер’є дійсно знайшов таку планету.
Український ботанік Володимир Липський (1863), президент ВУАН і академік.
Американський інженер Венівер Буш (1890), один із тих, хто брав участь в обчисленні, підготовці та виготовленні атомної бомби в США.
Військовий діяч Української революції Василь Чучупак (1895), головний отаман Холодноярської Республіки.
Уродженець Новгорода-Сіверського, що на Чернігівщині, Зіно Давидофф (1906), засновник швейцарської фірми з назвою від свого прізвища, яка стала успішною завдяки торгівлею тютюном і предметами розкоші.
Український релігійний і громадський діяч Степан Пап (1917), відомий своїми роботами з історії та громадських справ. Один із тих, який привив традицію Пласту на Закарпатті.
Голландський фізик Ніколас Бломберген (1920), Нобелівський лауреат з фізики 1981 року за відкриття явища ядерного магнітного резонансу.
Австралійський і британський бізнесмен Руперт Мердок (1931), медіа-магнат, який об’єднав під своїм володінням у News Corporation такі історичні бренди, як газети The Sun, The Times, The New York Post, журнали New York Magazine і The Wall Street Journal, телеканал Fox, кіностудію 20th Century Fox. Видання Мердока виступають, переважно, з консервативних позицій, зокрема, в США підтримують Дональда Трампа.
Американський кінорежисер Джеррі Цукер (1950), який прославився в жанрі пародії – «З пістолетом наголо», «Абсолютно секретно» і т.д.
Англійський письменник Дуглас Ноел Адамс (1952), найбільше відомий серіями книг «Путівник по Галактиці» та «Холістичне детективне агентство Ніка Джентлі».
Німецька співачка Ніна Хаген (1955), відома своїми ексцентричними образами та роботами на межі року, поп-музики, бурлеску.
Український художник Кость Лавро (1961), відомий авторськими ілюстраціями до книг видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га».
Івуарійський футболіст Дідьє Дрогба (1978), найбільше відомий виступами на позиції нападника в складі французького Олімпіка (Марсель) і англійського Челсі. Із показником у 65 голів залишається рекордсменом збірної Кот-д'Івуару з футболу за всю історію. Багаторазовий чемпіон Англії, переможець Ліги чемпіонів 2012 року та володар багатьох титулів і трофеїв у Англії, Туреччині та інших країнах світу. У складі Марселя забивав Дніпру в єврокубках, грав у Челсі з Андрієм Шевченком.
У цей день сталися такі події
11 березня 1669 року розпочалося виверження вулкана Етна на Сицилії, шо понад п’ять місяців викидало пил, дим і шкідливі речовини в атмосферу світу. Це було найтриваліше та найбільш руйнівне стихійне вулканічне лихо, задокументоване в історії.
11 березня 1702 року в Лондоні розпочала свій вихід перша щоденна газета «Щоденний курант» (The Daily Courant).
11 березня 1811 року в Великобританії виник рух луддитів – людей, незадоволених впливом науково-технічного процесу на їхнє життя. Текстильники Ноттінгема провели масові протести, руйнували промислові машини, докоряючи, що вони забирають їхні робочі місця.
11 березня 1938 року розпочався процес анексії Австрії Третім Рейхом. Вночі фашистські війська вступили на територію сусідньої республіки та за сприяння місцевих колабораціоністів уже 12 березня оголосили про аншлюс Австрії та Німеччини.
11 березня 1941 року президент США Франклін Рузвельт започаткував роботу механізму ленд-лізу, за яким союзникам у Другій світовій війні передавалися техніка, боєприпаси, продовольство та інші види допомоги, які мали величезне значення для анти-гітлерівської коаліції.
11 березня 1985 року пленум ЦК КПРС обрав своїм Генеральним секретарем Михайла Горбачова. Винятково молодий, як на ті часи, 54-річний Горбачов розпочав курс на перебудову, що призвело до певного ослаблення ідеології, карального апарату та примусу радянських громадян, а також більш гнучкого зовнішнього політичного курсу СРСР.
11 березня 1990 року внаслідок громадянських протестів і приходу до влади демократичного уряду диктатор Августо Піночет пішов з поста президента Чилі. 75-річний Піночет правив державою менше 20 років – від 1973-го.
11 березня 2010 року Австралія повністю скасувала смертну кару.
11 березня 2011 року Великий тохокуський землетрус і похідна хвиля Цунамі призвели до екстраординарного збігу обставин, наслідком якої стала радіаційна аварія на АЕС Фукусіма-1, викид в атмосферу та океан великої кількості радіонуклідів і створення власної японської зони відчуження.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусної хвороби COVID-19, проти якої на той момент у людства не було ні ліків, ні вакцини.
Народні прикмети, повір’я та традиції 11 березня
- Якщо іній на деревах – до погожої погоди.
- Якщо журавлі низько летять, а граки зграями кучкуються – до негоди та дощів.
- Якщо ворони збирають на землі – до холоду.
Забобони й заборони 11 березня
- Не можна виганяти птахів, які починають вити гнізда.
- Не можна сваритися та лаятися.
- Не можна марнувати та губити дрібні гроші – до великих фінансових втрат.
Гороскоп
Риби – знак Зодіаку цього дня.