Яке свято відзначається сьогодні 27 квітня: День кадровика, свято графічних дизайнерів і радистів

Аватар Андрій Каплун Андрій Каплун
474
2 голоси
Яке свято відзначається сьогодні 27 квітня: День кадровика, свято графічних дизайнерів і радистів
Колаж: BLIK.ua
Сайт BLIK.ua розповідає, які свята відзначаються в день 27 квітня – також говоримо про народні повір’я, іменини та найвідоміших людей і події, які сталися в цей день у минулому.
Зміст

Сьогодні – 27 квітня, і ось які імена, події, факти та явища визначають цей день. Сайт BLIK.ua перелічує всі головні свята, повір’я. церковні віхи, які стосуються цього дня. 

27 квітня: які свята відзначаються в цей день

День кадровика

В Україні День кадровика відзначається 27 квітня неофіційно з 2010-х років за ініціативою професійних спільнот працівників з управління персоналом. Свято присвячене людям, які займаються підбором, навчанням та розвитком персоналу на підприємствах.

День кульбаби

День кульбаби виник у США у другій половині XX століття як місцеве екологічне свято, присвячене цій невибагливій рослині. Офіційно день відзначається переважно на місцевому рівні для популяризації знань про екосистеми та роль кульбаби в природі.

Кульбаба. Фото: kray-kp.org.ua

Всесвітній день графічного дизайну

Всесвітній день графічного дизайну започаткувала Міжнародна рада асоціацій графічного дизайну (Icograda) у 1995 році. Свято присвячене визнанню ролі графічних дизайнерів у розвитку культури, комунікацій і візуальних мистецтв.

Всесвітній день тапіра

Всесвітній день тапіра був заснований у 2008 році за ініціативою екологічних організацій для привернення уваги до збереження тапірів, які перебувають під загрозою вимирання. Свято закликає до захисту природних середовищ існування цих давніх ссавців.

День азбуки Морзе

День азбуки Морзе щорічно відзначається 27 квітня на честь народження Семюеля Морзе у 1791 році. Свято присвячене винаходу системи телеграфного кодування, що кардинально змінила світову комунікацію.

День безкоштовної стерилізації бездомних кішок

Цей день був започаткований міжнародними зоозахисними організаціями в 2000-х роках як ініціатива боротьби з безконтрольним розмноженням вуличних котів. Подія спрямована на популяризацію гуманних методів контролю популяції тварин.

День порятунку жаб

День порятунку жаб заснований у 2009 році екологічною організацією Save the Frogs! для привернення уваги до масового вимирання амфібій у світі. Це міжнародне свято закликає захищати середовища проживання жаб і підтримувати біорізноманіття.

День народження «памперсів»

27 квітня 1961 року компанія Procter & Gamble офіційно представила перші одноразові підгузки під брендом Pampers, розроблені хіміком Віктором Міллзом. Ця дата вважається «днем народження» інновації, яка революціонізувала догляд за дітьми.

Всесвітній день нюху

Всесвітній день нюху був започаткований у США у 1990-х роках Асоціацією дослідження нюху та смаку (AChemS). Свято присвячене підвищенню обізнаності про значення нюху для здоров'я і якості життя. 

Чиї іменини (день Ангела) 27 квітня?

У православ’ї в цей день іменинники – Симеон, Стефан, у католицизмі – Зіта, Роксолана, Феліція. 

Це День Апостола і священномученика Симеона, сродника Господнього; Преподобного Стефана, ігумена Києво-Печерського, єпископа Володимиро-Волинського; Праведного Євлогія, странноприїмця; Святого Оригена.

Забобони й заборони 27 квітня

Не рекомендується починати великі справи або переїжджати. Вважалося, що будь-які зміни в цей день не матимуть щасливого завершення.

Не варто сваритися й підвищувати голос у родині. Існувала віра, що сварки 27 квітня накликають негаразди на весь рік.

Не дозволяється працювати з землею без потреби. У народі вірили, що земля цього дня «спочиває», і зайве її тривоження могло викликати посуху чи неврожай.

Забороняється давати гроші в борг. Існувала прикмета, що позичені в цей день кошти «винесуть» з дому достаток і удачу. 

Народні прикмети, повір’я та традиції 27 квітня

Похмура й дощова погода 27 квітня віщує холодне та вологе літо. Наші предки уважно спостерігали за погодою цього дня, вважаючи, що вона задає тон всьому літньому сезону.

Якщо на деревах уже з'явилися молоді листочки — літо буде раннім і теплим. Особливо звертали увагу на берези й дуби: за народними віруваннями, які дерево раніше вкриється листям, такою буде й погода влітку.

Сильний вітер на 27 квітня обіцяв добрий врожай горіхів і грибів. Вважалося, що рух повітря приносить благополуччя в лісові господарства.

Багато ранкової роси на траві — до доброго врожаю огірків та інших овочів. Землероби уважно слідкували за цим явищем для планування посівів.