Яке свято відзначається 24 лютого: Стів Джобс, Флойд Мейвезер, автор «Бременських музикантів» і перша в світі лотерея

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
14
1 голос
Яке свято відзначається 24 лютого: Стів Джобс, Флойд Мейвезер, автор «Бременських музикантів» і перша в світі лотерея
Колаж: BLIK.ua
Сайт BLIK.ua розповідає, які свята відзначаються в день 24 лютого – також говоримо про народні повір’я, іменини та найвідоміших людей і події, які сталися в цей день у минулому.

Сьогодні – 24 лютого, і ось які імена, події, факти та явища визначають цей день. Сайт BLIK.ua перелічує всі головні свята, повір’я. церковні віхи, які стосуються цього дня. 

24 лютого: які свята відзначаються в цей день

Всесвітній день інформаційної архітектури – від 2012 року з пропозиції графічного дизайнера та засновника конференції TED Річарда Вурмана святкують один із днів, присвячених айтівцям і їхній сфері. Під інформаційною архітектурою розуміють графічну структуру даних, що ґрунтується на інформаційних технологіях.

Міжнародний День барменів відзначається у всьому світі на честь цього дня в 1951 році, коли було засновано Міжнародну асоціацію представників цієї професії. 

Також сьогодні відзначається День незалежності Естонії та День булочки з повидлом в Ісландії.

Чиї іменини (день Ангела) 24 лютого?

У православ’ї в цей день іменинник – Іван, Всеволод, Влад, Гаврило, Захар, Дмитро, Феодора. 

Це день першого і другого знайдення голови Івана Хрестителя. Преподобного Еразма Києво-Печерського, в Ближніх печерах.

Хто з відомих людей народився 24 лютого?

Відомий німецький філолог Вільгельм Грімм (1786), який із братом Якобом зібрав і опублікував збірку казок, названих пізніше їхнім прізвищем. Брати Грімм також – успішні та авторитетні науковці свого часу, яскраві представники Гейдельберзької школи в мовознавстві. Серед найвідоміших казок, зібраних і літературно викладених братами – «Бременські музиканти», «Гензель і Гретель», «Дівчина Малейн» і «Гусятниця біля криниці».

Видатна українська художниця Тетяна Яблонська (1917), лауреатка всіх існуючих в Україні та СРСР премій, класик соцреалізму, яка також працювала в стилях, наближених до модерних. 

Хореограф Григорій Чапкіс (1930), заслужений артист України, який прославився участю в журі танцювальних шоу на телебаченні та відкрив під кінець життя власну школу танцю. 

Культовий американський підприємець Стів Джобс (1955), співзасновник та генеральний директор компанії Apple Inc. За його правління Еппл здійснила переворот у виробництві та дистрибуції комерційних масових комп’ютерів та задала тренд смартфонів і мультимедійних плеєрів. 

Успішний французький автогонщик Ален Прост (1955), чотириразовий чемпіон «Формули-1» і класик автогонок.

Великий американський боксер-професіонал Флойд Мейвезер (1977), непереможний чемпіон світу відразу в багатьох вагових категоріях – другій напівлегкій, легкій, першій напівсередній, напівсередній і першій середній вазі.

У цей день сталися такі події

24 лютого 1466 року відбулася перша лотерея, задокументована історією. У бельгійському місті Брюгге вдова фламандського художника Яна ван Ейка провела розіграш призів до 25-річчя смерті чоловіка. Лоти дозволили зібрати гроші для бідняків.

24 лютого 1582 року папа Григорій XIII реформував юліанський календар і ввів новий, який пізніше отримав назву григоріанського.

24 лютого 1881 року розпочалось спорудження Панамського каналу. Гроші на нього збирали в Франції, проте організатори не змогли довести справу до кінця, розорили акціонерів і отримали тривалі судові терміни. Будівництво проводили США, вони ж тривалий час були управлінцями величезної мережі рукотворних споруд. Цікаво, що перший інженерний розрахунок цього каналу зробив українець Михайло Скибицький. Перше судно по каналу пройшло в 1914 році, офіційно ж відкрили його майже через шість років – уже після Першої світової війни.

24 лютого 1942 року в ефір вийшла радіостанція «Голос Америки». Перша версія мовлення велася німецькою мовою – журналісти станції зробили вагомий вклад у підтримку бойового духу Опору нацизму й фашизму та мужності воїнів-визволителів Європи. 

24 лютого 1946 року президентом Аргентини обрано Хуана Перона. «Перонізм» в виконанні самого Хуана, його фаворитки Евіти та дружини Ізабелли протримався три десятиліття. 

24 лютого 1961 року у Парижі відкрився найбільш представницький аеропорт Франції – Орлі. Існує міф, що назване летовище на честь українського гетьмана Пилипа Орлика – проте насправді назву дав департамент Орлі, який, у свою чергу, отримав назву від викривленої вимови імені римського імператора Аурелія. 

24 лютого 2008 року Фідель Кастро залишив пост голови уряду Куби.

24 лютого 2022 року україно-російська війна зазнала нового, найбільш руйнівного етапу – на восьмому році конфлікту він перейшов до повномасштабної війни.

Народні прикмети, повір’я та традиції 24 лютого

  • Якщо снігу багато – буде гарний урожай.
  • Якщо дрозди співають – до весни.
  • Якщо проліски зацвіли – до весни.
  • Якщо в цей день гримить – це до вітрів. 

Забобони й заборони 24 лютого

  • Не можна брати гострі предмети та подавати їжу на блюді в пам’ять про Іоана Предтечу.
  • Не можна співати й танцювати.
  • Не можна різати корову й тримати голодною худобу. Натомість віталася підгодівля пташок.

Гороскоп

Кінець лютого – початок березня це час знаку Зодіаку Риби. Панує водна стихія.