Яке свято відзначається сьогодні 6 квітня: перша сучасна Олімпіада, знайшли Помпеї, іменини Ірини Білик і Фоззі

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
29
Яке свято відзначається сьогодні 6 квітня: перша сучасна Олімпіада, знайшли Помпеї, іменини Ірини Білик і Фоззі
Колаж: BLIK.ua
Сайт BLIK.ua розповідає, які свята відзначаються в день 6 квітня – також говоримо про народні повір’я, іменини та найвідоміших людей і події, які сталися в цей день у минулому.

Сьогодні – 6 квітня, і ось які імена, події, факти та явища визначають цей день. Сайт BLIK.ua перелічує всі головні свята, повір’я. церковні віхи, які стосуються цього дня. 

6 квітня: які свята відзначаються в цей день

Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку відзначається 6 квітня з 2013 року для підкреслення ролі спорту у сприянні миру та розвитку.

Всесвітній день настільного тенісу 6 квітня – свято, присвячене популяризації настільного тенісу по всьому світу.

6 квітня Міжнародний день асексуальності – спрямований на підвищення обізнаності та прийняття асексуальних людей у суспільстві.

День людей із синдромом Борінга-Опіца присвячений підвищенню обізнаності про рідкісний генетичний розлад.

День геолога відзначається в першу неділю квітня, цьогоріч це 6 квітня. Свято було засноване в СРСР у 1966 році для вшанування працівників геологічної галузі та їхнього внеску у вивчення надр планети.

Чиї іменини (день Ангела) 6 квітня?

У православ’ї в цей день іменинники – Мефодій, Євтихій, у католицизмі – Артемій, Володимир, Захарія, Мартін, Парфеній, Петро, Север, Сеннуфій, Степан, Яків. 

Хто з відомих людей народився 6 квітня?

1483 рік: Рафаель Санті (6 квітня 1483 — 6 квітня 1520) — італійський художник і архітектор епохи Відродження, відомий своїми фресками у Ватикані та картинами Мадонни.

1826 рік: Гюстав Моро (6 квітня 1826 — 18 квітня 1898) — французький художник-символіст, відомий своїми містичними та міфологічними картинами.

1928 рік: Джеймс Вотсон — американський біолог, відомий як співавтор моделі подвійної спіралі ДНК. Лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1962 року.

1941 рік: Степан Кривенький (6 квітня 1941 — 21 березня 1988) — український поет, автор пісні «Волинь моя».

1942 рік: Баррі Левінсон (нар. 6 квітня 1942) — американський режисер і сценарист, відомий фільмами «Людина дощу» та «Добрий ранок, В'єтнаме».

1959 рік: П'єтро Верховод (Pietro Vierchowod), італійський футболіст українського походження, центральний захисник. Відомий своїми виступами за Рому, Сампдорію, Ювентус, Мілан, а також національну збірну Італії, з якою став чемпіоном світу в 1982 році. Після завершення кар'єри працював тренером у кількох італійських клубах.

1965 рік: Едуард Драч, український бандурист, поет, бард, лікар та громадський діяч. Він є автором і виконавцем багатьох пісень у стилі авторської та кобзарської музики, відомий своєю участю у фестивалі «Червона Рута-1989», де став лавреатом. Серед його альбомів – «Співаник» (1997), «Козацькому роду нема переводу» (2004), «Відродження» (2006) та інші.

1968 рік: Іван Гецко, український футболіст і тренер, нападник, який грав за збірну України. Він став автором першого гола в історії національної команди у матчі проти Угорщини 29 квітня 1992 року. Виступав за такі клуби, як Чорноморець (Одеса), ФК Дніпро, Карпати (Львів), Кривбас (Кривий Ріг), а після завершення кар'єри працював футбольним експертом і тренером.

1969 рік: Пол Радд — американський актор, відомий ролями у фільмах "Людина-мураха" та "Друзі".

1970 рік: Ірина Білик (нар. 6 квітня 1970) — українська співачка та композиторка, народна артистка України.

1973 рік: Олександр "Фоззі" Сидоренко — український музикант, учасник гурту "Танок на Майдані Конґо", письменник та телеведучий.

У цей день сталися такі події

6 квітня 1320 року: Прийняття Аброатської декларації, яка проголосила незалежність Шотландії від Англії.

6 квітня 1327 року: Італійський поет Франческо Петрарка вперше зустрів Лауру, якій присвятив численні сонети.

6 квітня 1722 року: російський цар Петро I увів податок на бороди. Дворяни та міщани повинні були заплатити 50 карбованців на рік (для розуміння, за один рубль можна було купити на той час кілька кілограмів м’яса, риби, чотири пуди хлібу чи двомісячний запас свічок).

6 квітня 1748 року: В Італії археологи виявили руїни стародавнього міста Помпеї, знищеного виверженням вулкана Везувій у 79 році н.е.

6 квітня 1814 року: Наполеон Бонапарт зрікся престолу і був засланий на острів Ельба.

6 квітня 1830 року: Джозеф Сміт заснував у Нью-Йорку Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів, відому як мормонська церква.

6 квітня 1869 року: Запатентовано целулоїд — перший термопластичний полімер, що став основою для виробництва кіноплівки та інших виробів.

6 квітня 1896 року: В Афінах розпочалися перші сучасні Олімпійські ігри.

6 квітня 1893 року в Новому Орлеані Енді Боуен і Джек Берк провели найдовший бій у рукавичках – 110 раундів за 7 годин. Обидва були виснажені, Берк зламав кисті, і суддя оголосив нічию. Це сприяло введенню обмежень на раунди в боксі. Це був поєдинок за титул Чемпіона Півдня у легкій вазі, і переможцеві дісталася солідна сума – 2500 доларів.

6 квітня 1909 року: Американський дослідник Роберт Пірі разом із Метью Генсоном та чотирма ескімосами досягли Північного полюса, ставши першими людьми, які ступили на цю точку Землі..

6 квітня 1917 року: США оголосили війну Німеччині, вступивши в Першу світову. Причинами послужили недружні вчинки німців: потоплення лайнеру «Лузітанія», перехоплена телеграма міністра закордонних справ Ціммермана до німецького посла в Мексиці, де пропонувалося укласти з цією країною угоду проти США, та рейд мексиканського революціонера Панчо Вільї в невелике місто Коламбус штату Нью-Мексико.

6 квітня 1965 року: Запуск першого комерційного супутника зв'язку "Інтелсат I" (також відомого як "Ерлі Берд").

6 квітня 1992 року: помер Айзек Азімов, великий американський письменник, науковець, професор біохімії Бостонського університету. Він став одним із найвідоміших майстрів наукової фантастики, автором серій «Фундація», «Роботи» та «Імперія», що вплинули на розвиток жанру. Крім художньої літератури, написав сотні науково-популярних книг, пояснюючи складні наукові концепції простою мовою.

6 квітня 1994 року: У Руанді збито літак з президентами Руанди Жувеналем Габ'яріманою та Бурунді Сіпрієном Нтар'ямірою на борту, що стало поштовхом до початку геноциду в Руанді.

6 квітня 2014 року російські провокатори захопили будівлю Донецької ОДА.

Народні прикмети, повір’я та традиції 6 квітня (день Захарія та Якова)

  • 🌞Якщо день теплий і сонячний – літо буде спекотним.
  • 🌧 Дощ цього дня – до врожайного року.
  • ⚡️ Якщо чути грім – буде тепле і родюче літо.
  • 🌫 Ранковий туман – до дощової весни.
  • 🌳Якщо на деревах ще багато бруньок не розпустилося – пізня весна.
  • 🦅Багато птахів прилетіло – весна буде ранньою та теплою. 

Забобони й заборони 6 квітня

  • ❌ Не можна сваритися та лихословити – щоб не накликати негаразди на весь рік.
  • ❌ Не варто брати та давати гроші в борг – можна втратити фінансову удачу.
  • ❌ Не слід розповідати про свої плани – можуть не здійснитися.
  • ❌ Не можна працювати в полі чи саду – вважалося, що це може призвести до поганого врожаю.
  • ❌ Не рекомендується займатися важкою фізичною працею – це день для спокою та відновлення сил.
  • ❌ Не слід виходити в дорогу без особливої потреби – цього дня можуть трапитися перешкоди в подорожах.
  • Люди вірили, що 6 квітня слід провести у спокої та гармонії, щоб увесь рік був вдалим. 😊🍀

Гороскоп

  • Овен – знак Зодіаку цього дня, 6 квітня.