Насірова «демобілізували» й обрали запобіжний захід: в САП назвали кількість підозрюваних, які раптово захотіли в ЗСУ

Підозрювані у корупційних злочинах можуть уникнути кримінальної відповідальності, добровільно мобілізувавшись до лав Збройних сил України. Посадовці, щодо яких ведеться розслідування активно користуються такою можливістю. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
«Мобілізація обвинувачених у справах САП і НАБУ стала одним з актуальних і популярних методів уникнення кримінальної відповідальності», - йдеться у повідомленні.
За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, таким шансом уже скористалися 48 підозрюваних. Після направлення до суду обвинувальних актів вони за власною ініціативою мобілізувалися до лав ЗСУ.
Читайте також: Генштаб відповів на скандал із мобілізацією Романа Насірова: наказ скасовано, триває розслідування
«У зв’язку з чим розгляд справ зупинено, а строки притягнення до відповідальності спливають, що збільшує ймовірність уникнення покарання», - додали в САП.
Там також прокоментували резонансну «мобілізацію» до лав ЗСУ колишнього голови ДФС Романа Насірова. Зазначили, що 10 квітня він уже прийшов до Вищого антикорупційного суду, де відбулось чергове засідання у справі за його обвинуваченням в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди.
Суд погодився з доводами прокурора САП та продовжив строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, в тому числі носіння електронного засобу контролю.
- Напередодні на засідання в іншій справі Насіров не з’явився. Його захисник подав до суду клопотання про зупинення провадження у зв’язку з мобілізацією його підзахисного.
- Стало відомо, що колишній голова ДФС Роман Насіров долучився до складу 101 окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ. Він збирався служити на посаді сапера.