Генштаб відповів на скандал із мобілізацією Романа Насірова: наказ скасовано, триває розслідування

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
256
1 голос
Генштаб відповів на скандал із мобілізацією Романа Насірова: наказ скасовано, триває розслідування
Роман Насіров. Фото: BBC
У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили факт мобілізації колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого підозрюють у корупції на 21 млн євро. Проте наказ про призов уже визнано протиправним і скасовано. Триває службове розслідування.

Уночі 10 квітня Генштаб ЗСУ оприлюднив заяву, згідно з якою Насіров був мобілізований наказом командира військової частини А0139. Вказано, що він «добровільно виявив бажання служити». Проте згодом командир частини визнав цей наказ незаконним і скасував його.

Про це повідомляє Blik.ua.

У Генштабі заявили, що матеріали про можливе перевищення повноважень передадуть правоохоронцям. Також зазначили, що частина А0139, де мав служити Насіров, підпорядкована Головному командному центру ЗСУ та бере участь у бойових діях з початку вторгнення.

Це стало реакцією на публікації в ЗМІ та повідомлення громадських організацій, зокрема «Автомайдану», про те, що Насіров уникнув вироку у Вищому антикорупційному суді саме завдяки мобілізації.

Читайте також: Насіров із СІЗО попросився в ЗСУ: у чому обвинувачують колишнього керівника податкової

Його адвокати повідомили про відсутність підзахисного на судовому засіданні 9 квітня через його нібито перебування на службі у 101-й окремій бригаді охорони Генштабу.

Антикорупційна спільнота сприйняла це як потенційну спробу втечі від відповідальності через мобілізацію в «елітний» підрозділ ЗСУ. У Генштабі ж підкреслили:

«У Збройних Силах формується нульова толерантність до корупції. Будь-які дії, спрямовані на дискредитацію української армії, будуть жорстко припинятися».

Водночас Військова служба правопорядку відкрила розслідування за розпорядженням головнокомандувача ЗСУ. Основна увага – на тому, як саме колишнього високопосадовця було внесено до списків мобілізованих і хто понесе за це відповідальність.

  • Нагадаємо, Насірову інкримінували отримання хабаря на суму 722 мільйони гривень, і 9 квітня він мав постати перед судом, але не з'явився, посилаючись на мобілізацію до лав ЗСУ.
  • Поки що невідомо, чи буде Насіров повторно викликаний до суду і як саме справа просуватиметься далі. Однак цей інцидент уже став яскравим прикладом того, як питання справедливості та боротьби з корупцією все більше вплітаються в контекст воєнного часу, викликаючи гучний резонанс як у суспільстві, так і в ЗСУ.

Читайте також: На Київщині заарештували подружжя чиновників, спіймавши їх на хабарі: на чому «погоріли» та скільки грошей вимагали