Віртуальний шахрай у Сумах: як чоловік обманув два десятки покупців на чверть мільйона

Окружна прокуратура Сум затвердила обвинувальний акт щодо 34-річного чоловіка, який протягом року ошукував громадян, продаючи неіснуючий товар в інтернеті. Збитки потерпілих сягнули 239 тис. грн. Пише BLIK.
За даними слідства, житель Сум розміщував на онлайн-платформі оголошення про продаж товарів, яких насправді не існувало. Він переконував покупців внести передоплату або повністю сплатити вартість. Як тільки отримував гроші – припиняв виходити на зв’язок. Люди залишалися без товару й без своїх коштів.
Шахрай використовував не лише фейкові оголошення. Він також зламував акаунти в соціальних мережах і від імені власників просив у їхніх друзів «позичити» кошти. Таким чином він зміг ошукати 24 людей.
Оперативники Управління карного розшуку спільно зі слідчими СРУП ГУНП у Сумській області зупинили злочинну діяльність підозрюваного. Обвинувальний акт уже передано до суду.
За скоєне чоловіку загрожує покарання відповідно до Кримінального кодексу України. Його судитимуть за шахрайство, вчинене у значних розмірах. Найближчим часом суд вирішить його подальшу долю.
Затримання інтернет-шахрая. Фото: Окружна прокуратура міста Суми
Експерти з кібербезпеки наголошують, що такі схеми шахрайства стають дедалі поширенішими в Україні, особливо в умовах активного розвитку онлайн-торгівлі. Вони рекомендують громадянам бути особливо пильними при здійсненні покупок в інтернеті та дотримуватися кількох простих правил безпеки.
«Ніколи не перераховуйте повну вартість товару наперед незнайомим продавцям, використовуйте послугу накладеного платежу або перевірки товару перед оплатою. Також важливо перевіряти репутацію продавця, читати відгуки та бути особливо уважними до підозріло вигідних пропозицій», – радять фахівці.
Крім того, експерти з кібербезпеки закликають регулярно змінювати паролі від соціальних мереж, використовувати двофакторну автентифікацію та з обережністю ставитися до несподіваних прохань про фінансову допомогу, навіть якщо вони надходять нібито від близьких людей.
- Справа сумського шахрая вкотре нагадує про необхідність підвищення цифрової грамотності населення та обережності під час здійснення фінансових операцій в інтернеті.
- Правоохоронні органи обіцяють і надалі активно боротися з кіберзлочинністю та інтернет-шахрайством.
Читайте також: «Лікували» та «знімали порчу» по телевізору: на Харківщині затримали групу «ясновидців»