Суд покарав жінку за повідомлення у Viber: що вона писала і яке покарання отримала

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
46
1 голос
Суд покарав жінку за повідомлення у Viber: що вона писала і яке покарання отримала
Повістки у Viber. Колаж: РБК-Україна
Жителька Черкас інформувала через месенджер про місця видачі повісток. Суд визнав її винною та призначив покарання, однак вона отримала випробувальний термін.

За повідомленням видання Sud.Ua, Соснівський районний суд міста Черкаси розглянув справу жінки, яка у створеній нею Viber-групі регулярно повідомляла про місцезнаходження працівників ТЦК. За рішенням суду, вона була визнана винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України. Попри вирок у вигляді п'яти років позбавлення волі, жінка отримала умовний термін на рік.

Як працювала Viber-група

Жінка, яка є уродженкою Умані та виховує неповнолітню дитину, працювала торговельним представником. У березні 2024 року вона створила групу у Viber, де регулярно публікувала повідомлення про місця перебування військових та поліцейських, які здійснювали вручення повісток.

У своїх повідомленнях вона використовувала умовні назви, наприклад:

  • «Біля Сілко на переїзді гроза»;
  • «Електрон лають повістки»;
  • «Славутич на зупинці Пишуть»;
  • «Мрев град»;
  • «По досах по дворах катається сіра 99 баклажанів з огірками».

Завдяки цій інформації військовозобов’язані могли уникати місць вручення повісток, що вплинуло на ефективність роботи ТЦК.

Яке покарання призначив суд

Суд визнав жінку винною за ч.1 ст. 114-1 КК України та засудив її до п’яти років позбавлення волі. Проте на підставі ст. 75 КК України їй призначено випробувальний термін на один рік. Це означає, що вона не відбуватиме покарання, якщо протягом цього часу не вчинить нового кримінального правопорушення.

Крім того, суд зобов’язав жінку:

  • не виїжджати за межі України без погодження з органом пробації;
  • періодично з’являтися для реєстрації до органу пробації;
  • повідомляти орган пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Таким чином, хоча жінці вдалося уникнути реального ув’язнення, будь-яке нове порушення може стати причиною для скасування умовного терміну.

Читайте також: Гучний вирок у справі про корупцію: екснардепка Кормишкіна уникла в'язниці, але заплатить мільйони