Олегу Сенцову – 49: український режисер був політичним в’язнем РФ, а тепер служить в ЗСУ і мститься росіянам
13 липня свій день народження святкує український режисер та військовий Олег Сенцов. Він пройшов шлях від кінокамер до тюремних, а нині – окопних. З нагоди його дня народження BLIK.ua згадує головні етапи життя цієї сильної людини.
Початок творчого шляху
Олег Сенцов народився 13 липня 1976 року в Сімферополі. Після навчання у Київському національному економічному університеті здобував кінодосвід у Москві.
У 2008 став співзасновником студії «Край Кінема», а згодом зняв перші короткометражки.
У 2012 його повнометражний дебют «Гамер» вийшов на міжнародному фестивалі в Роттердамі. Наступним став проєкт «Носоріг», який отримав підтримку, а в 2022 – права на показ купив Netflix.
Учасник Майдану та опору окупації Криму
Сенцов активно брав участь у Євромайдані, був у складі Автомайдану. Після початку анексії Криму організовував у Сімферополі акції на підтримку єдності України, а також допомагав українським військовим.
10 травня 2014 року ФСБ затримала Сенцова у Криму. Його звинуватили у «підготовці терактів», катували та засудили до 20 років колонії суворого режиму.
У 2016 його відправили до Якутії. 7 вересня 2019 року Сенцова звільнили в межах великого обміну полоненими між Україною та Росією.
На передовій у складі ЗСУ
Із початком повномасштабного вторгнення Олег приєднався до Збройних Сил України. Він став молодшим лейтенантом і командиром штурмової роти у 47-й ОМБр. Воює на Авдіївському напрямку.
Під час одного з боїв отримав контузію, але швидко повернувся на фронт. Як сам зізнається, не може залишатись у тилу, коли побратими на передовій.
Родина Сенцова
Сенцов – батько чотирьох дітей: Аліни (2002), Владислава (2004), Емми (2021) і Дем’яна (2022). У липні 2022 одружився з Веронікою Вельч – кандидаткою політичних наук і директоркою з адвокації у Вашингтоні.
- Нагадаємо, легендарна українська поетеса та письменниця Ліна Костенко в інтерв'ю Сергію Жадану розповіла про роботу над новим історичним романом. Вона досліджує вплив українців на становлення Російської імперії.
Читайте також: Гордон із вдячністю пригадав російського театрала: журналіст віддав шану митцю, якого виганяли з СРСР