«Це страшно складно»: Ліна Костенко анонсувала новий роман про те, як українці «будували імперію» для Росії

Українська поетеса та письменниця Ліна Костенко працює над новим історичним романом, у якому описує події часів Гетьманщини. Вона, зокрема, досліджує вплив видатних українських постатей на формування російської імперської політики. Про це 95-річна літераторка розповіла в інтерв’ю письменнику та військовослужбовцю Сергію Жадану.
Письменниця, серед інших, згадує про ректора Києво-Могилянської академії Феофана Прокоповича, який був автором російського «Духовного регламенту», що підпорядкував православну церкву не патріарху, а царю. Розповідає письменниця також про сина генерального писаря Гетьманщини і канцлера імперії Олександра Безбородька.
«Мені треба знайти істину причину, розумієте? Тому що у нас навіть останнім часом почали казати: «Ми, українці, їм побудували імперію. Ми її, значить, і розвалимо». А чи це так добре, що ми їм її побудували? Це страшно складно. Я зараз дописую книжку, де про це», - сказала Костенко.
Читайте також: «Дуже поважає Жадана»: військовий і музикант Євген Турчинов анонсував велике інтерв’ю з Ліною Костенко
Письменниця нагадала, що Безбородько був доволі могутнім в імперії – заправляв її внутрішньою та зовнішньою політикою. Хоча перед тим був простим клерком в українському Глухові. Та вже тоді імперія «полювала на мізки».
«Безбородько був клерком у Глухові спочатку, а його привезли як розумного хлопця. Тому що там був брак кадрів, брак мізків. І Катерина хапала їх, розумієте? А у нас розумних було дуже багато. І треба розібратись», - додала Ліна Костенко.
- Український письменник та військовослужбовець Сергій Жадан опублікував першу частину анонсованої ще з минулої осені розмови з легендарною поетесою Ліною Костенко. Вона, зокрема, вперше за тривалий час висловилась про російську війну проти України та героїчну боротьбу українців за свою свободу й державність.