WAR

«Держава-агресор передала списки тих, кого вони готові віддати»: у ГУР пояснили, чому не обміняли «азовців»

Кирило Гапонов
45
Андрій Юсов. Фото: АрміяInform
Україна продовжує працювати над поверненням своїх військовополонених. Координаційний штаб вже повернув понад 5700 громадян. Але під час останніх обмінів 1000 на 1000, на жаль, не було жодного бійця «Азову». Чому – розповів представник ГУР Андрій Юсов.

Як повідомляє Blik.ua, за словами Юсова, останні обміни відбулися за чітким форматом: держава-агресор передала списки тих, кого готова віддати, Україна зробила те саме. Саме тому у цьому конкретному обміні «Азовці» не потрапили до списків.

«Мариупольський гарнізон – один із пріоритетних напрямків повернення, і результати вже є. Якщо говорити про данний конкретний обмін, то в даній ситуації мова йде про формат, коли держава-агресор передала списки тих, кого вони готові віддати, і Україна зробила те саме», – пояснив Юсов.

Він наголосив, що боротьба за кожного полоненого триває, і Україна не чекає завершення активної фази бойових дій, щоб повернути своїх громадян додому. Юсов зауважив, що це 65-й за рахунком обмін, а загалом понад 5700 українців вже повернули.

Попри це, суспільство активно обговорює відсутність бійців «Азову» в останніх обмінах. Зокрема, на це звернув увагу командир 12-ї бригади Нацгвардії Денис Прокопенко, жорстко розкритикувавши владу за нібито бездіяльність у цьому питанні.

Юсов визнав, що ця тема є складною через небажання держави-агресора виконувати міжнародні гуманітарні норми. Проте Україна продовжує наполегливо працювати над кожним випадком.

«Це дуже важка робота, іноді навіть випереджає вимоги Женевської конвенції, які передбачають повернення полонених вже після завершення активної фази бойових дій», – підкреслив він.

Читайте також: Гроші є – мотивації немає: чому українська молодь не підписує «Контракт 18-24» попри мільйонні виплати