Ядерна загроза зростає: Україна почала співпрацю з Ізраїлем через потенційно можливий удар ЯЗ від росіян
Як повідомляє The Times of Israel, це сталося приблизно через два тижні після того, як російський безпілотник зіткнувся з саркофагом, який створено для захисту від радіації на Чорнобильській АЕС.
Видання підкреслює, що майже трирічна війна між Росією та Україною підкреслила постійно зростальну загрозу ядерної катастрофи на тлі неодноразових обстрілів ЗАЕС на півдні України та погроз президента Росії Володимира Путіна застосувати ЯЗ.
Водночас минулого місяця хайфська компанія Pluri уклала ексклюзивну співпрацю з українським банком пуповинної крові «Гемофонд» для накопичення та розповсюдження своєї плацентарної клітинної терапії PLX-R18 як потенційного засобу лікування променевої хвороби.
«Клітини є будівельними блоками життя - все в нашому світі починається і закінчується клітинами.Вони існують майже в будь-якому аспекті нашого життя, незалежно від того, отримуємо ми їх від людей, тварин чи рослин», - заявив комерційний директор Pluri Німрод Бар Цві.
Згідно з умовами угоди про співпрацю з «Гемофондом» та за умовами отримання зовнішнього державного та приватного фінансування, ветеран біотехнологічної фірми вироблятиме та постачатиме початкову потужність 12 000 доз свого PLX-R18, достатніх для лікування 6 000 людей.
Дози зберігатимуться та управлятимуться українською стороною, і в разі потреби доставлятимуться до медичних закладів по всій Україні.
Терапію PLX-R18 як протирадіаційний засіб і отримати необхідні регуляторні дозволи від Міністерства охорони здоров’я України. Очікується, що співпраця потенційно принесе понад 100 мільйонів доларів для обох сторін.
«Хоча ми сподіваємося, що такі методи лікування залишаться запобіжними, наша мета - бути готовими розповсюдити цю потенційну терапію в разі надзвичайної ситуації», - сказав засновник «Гемофонду» Ярослав Ісаков.
В результаті клітинами однієї плаценти можна лікувати понад 20 000 пацієнтів, кажуть обидва спеціалісти.
- Нагадаємо, раніше лікарі з Великої Британії на основі багаторічних спостережень за своїми пацієнтами, виявили та розповіли про те, як знизити ризик виникнення раптового інфаркту.
- Водночас в Україні можуть поширюватися віруси ящура та блутангу, через що існує загроза для передусім, фермерів та працівників сільського господарства.