Миротворці в Україні: преса повідомила, хто вже готовий вводити військові контингенти та кого не вистачає
Як повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на власні джерела, наразі близько шести країн розглядають можливість ввести війська в Україну, включно з Британією та Францією. Співрозмовник видання вважає, що «було б дуже добре», аби до них приєдналася ще й Німеччина.
«Це стало б серйозним стимулом для багатьох інших країн теж долучитися до цієї ініціативи», - сказав він.
Водночас на думку інших джерел, долученість Бундесверу є малоймовірною через політичні причини. Залучення США до такої ініціативи в будь-якому форматі було б корисним, проте у випадку відмови країни місію не буде скасовано - головні європейські лідери ініціативи налаштовані рішуче.
Тим часом міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс задав низку уточнювальних питань стосовно відправки військ до України, додавши, що було б непогано, якби дійсно у місії взяли участь американські миротворці.
«Яка потенційна місія, яка буде мета? Який мандат? Що ми будемо робити за різних сценаріїв, наприклад, якщо буде якась ескалація щодо Росії Також має бути зрозуміло, який це тип місії та чого ми вимагаємо від Сполучених Штатів», - наводить його слова AFP.
Глава Міноборони Швеції Пол Йонсон також заявив, що Стокгольм має «низку питань, які треба повинні прояснити», перш ніж брати будь-які зобов'язання.
- Нагадаємо, раніше видання Bloomberg заявило, що європейський план безпеки для України після війни опинився під загрозою зриву, оскільки не зміг отримати підтримки з боку Сполучених Штатів.
- Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що миротворчий контингент французьких військ першим увійде в Україну. Далі можуть увійти й британські військовики-миротворці.