WAR

Сума завданих Україні російською війною збитків щодня зростає: в ОП назвали вражаючу цифру

Сергій Маламура
11
Заступниця керівника Офісу президента України Ірина Мудра. Фото: пресслужба ОП
В Україні порахували орієнтовну суму загальних збитків, які завдала Росія за весь час своєї військової агресії. В Офісі президента назвали вражаючу суму. Наголошують, що вона з кожним днем зростає.

Загальні збитки, завдані Україні агресією РФ, яка розпочалась у 2014 році,  можуть сягнути одного трильйона доларів. Про це у програмі Ігоря Долгова на Укрінформі завила заступниця керівника Офісу президента України Ірина Мудра.

«Ми знаємо, що на сьогодні сума втрат, які спричинила Росія тільки за три останні роки війни, оцінена вже в 589 мільярдів доларів”, - сказала вона.

Читайте також: Українцям відмовлятимуть у виплатах через Реєстр збитків: хто залишиться без компенсацій

За словами представниці ОП, через щоденні удари РФ по українській території реальна сума збитків щодня продовжує зростати.

«Ці цифри одна з більш консервативних оцінок. Якщо брати з початку війни в 2014, то ця сума може досягати і 1 трильйона доларів, поміж яких десятки тисяч знищених життів», - зазначила Мудра.

Названі нею цифри фігурували також у звітах Світового банку. За їх даними, загальні непрямі фінансові збитки України з 2022 року складають близько 589 млрд доларів США.

Водночас, за оцінкою RDNA4 (комплексний інструмент для оцінки збитків, втрат і потреб, вирішальна основа для подальшого планування відновлення та відбудови України), прямі збитки внаслідок російської агресії з 2022 року зросли до 176 млрд доларів, порівняно зі 152 млрд доларів за минулорічною оцінкою. 

За даними експертів, найбільше постраждали житловий сектор, транспортна інфраструктура, енергетика, промисловість та сфера освіти.

  • Нагадаємо, Євросоюз нещодавно офіційно припинив обговорення конфіскації понад 200 мільярдів євро заморожених російських активів, залишаючи їх непорушними до завершення війни проти України. Таке рішення було прийняте на саміті ЄС 20 березня попри різні погляди країн-членів щодо фінансового механізму тиску на Росію.