Мінборони схвалило постачання до ЗСУ інженерного робота Спайдер: на що здатна вітчизняна техніка
Як зазначають у пресслужбі оборонного відомства, робот повністю українського виробництва.
Сам комплекс має модифікації для логістичного забезпечення, виконання певних інженерних завдань. Враховуючи побажання військових, розробники знайшли технологічне рішення для збільшення дальності управління платформами робота.
Робот «Спайдер» має компактні розміри, кажуть у відомстві. У кузові військового пікапа поміщається два роботи, важить він трохи більше ніж 50 кг. При цьому може везти до центнера корисного вантажу.
Роботи мають чотири двигуни, що підвищує мобільність та витривалість «Спайдера» в бойових умовах. Особливістю роботизованих платформ, до яких відносить «Спайдер» є їхня маневровість та простота у керуванні, здатність працювати у зоні дії ворожих засобів радіоелектронної боротьби, виконувати складні маневри в обмеженому просторі.
«Спайдер» динамічно долає крутосхили, може рухатись з креном. Заряду акумуляторів вистачає на кілька годин безперервного руху.
- Нагадаємо, раніше Міноборони прийняло на озброєння сухопутного бойового робота Droid TW, який оснащений важкокаліберним кулеметом Browning M2.
- Також повідомлялося, що відомство направлятиме до війська бронеавтомобіль «Джура-ЕВАК», який здатен евакуйовувати поранених з поля бою до тилових медчастин.