Регіони

«Битва вже програна»: відомий вчений Девід Сузукі зробив тривожну заяву про зміну клімату

Сергій Маламура
220
Девід Сузукі. Фото: ipolitics.ca
Відомий канадський науковець та екологічний активіст, почесний професор генетики, ведучий наукового журналу The Nature of Things Девід Сузукі зробив тривожну заяву про зміну клімату та долю людства в цих умовах.

Відомий борець з глобальним потеплінням, 89-річний канадський науковець та екологічний активіст, почесний професор генетики Девід Сузукі заявив, що вже занадто пізно зупинити зміну клімату. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю iPolitics.  

За словами Сузукі, «битва вже програна», тепер настав час заспокоїтися та підготуватися до того, що прийде.

«Я ніколи раніше не говорив про це ЗМІ, але вже пізно. Я кажу це тому, що керуюся наукою, а Йохан Рокстрьом, шведський вчений, який очолює Потсдамський інститут, визначив дев'ять планетарних кордонів. Поки люди живуть в межах цих дев'яти обмежень, ми можемо робити це вічно», - зазначив Сузукі.

Читайте також: В Росії відкрилися «‎Ворота до пекла»: біолог відверто зізнався, що тепер загрожує українцям і людству

До таких планетарних планетарних кордонів, за його словами відносяться кількість вуглецю в атмосфері, рН океанів, запаси доступної прісної води, азотний цикл тощо. Цього року, каже екоактивіст, людство перетнуло «сьомий рубіж», і перебуває в зоні крайньої небезпеки. Згаданий науковцем Рокстрем вважає, що є ще п'ять років, щоб вийти з цієї небезпечної зони.

«Ми знаходимося на шляху до підвищення температури більш ніж на три градуси до кінця цього століття, і вчені сходяться на думці, що ми не повинні підніматися вище півтора градусів», - сказав Сузукі.

За його словами, справжнім ворогом були просто викиди чи пластикові соломинки. Це були економічні та політичні системи, які ставляться до Землі як до витратного матеріалу. Десятиліття попереджень, протестів, наукових звітів та напівзаходів привели людство до цього моменту. 

На думку Сузукі, на світ чекають дедалі серйозніші та руйнівніші стихійні лиха.

«Одиницями виживання будуть місцеві громади, я закликаю їх об'єднатися. Фінляндія є чудовим прикладом, оскільки уряд надіслав усім своїм громадянам листа, в якому попереджає про майбутні надзвичайні ситуації, будь то землетруси, повені, посухи чи шторми. Вони прийдуть, і вони будуть більш тривалими», - додав вчений.

  • Нагадаємо, на думкку експертів, потенційна ядерна війна, джерелом якої може стати Росія, загрожує знищенням майже усьому людству. Врятуватись зможе невеликий відсоток людей. Розслідувачі з британського видання Daily Mail вважають, що нормальне життя збережеться лише в Австралії та Новій Зеландії.