Біженці з України у Європі можуть втратити правовий статус: преса розкрила ключову причину
Як інформує Euractiv, Західна Європа прихистила з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 4,3 мільйона українців. Їхнє перебування регламентується Директивою про тимчасовий захист, що дозволяє країнам-учасницям ЄС надавати право на проживання, роботу та доступ до послуг українцям в Польщі, Німеччині, Чехії та Словаччині.
У ЗМІ зазначили, що після припинення вогню в Україні все це може припинити діяти, і європейські країни будуть змушені або згортати захист, або інтегрувати біженців, або ж підштовхувати їх до повернення додому.
Торік у ЄС домовилися продовжити тимчасовий захист до березня 2026 року. Проте Єврокомісія заявила про старт розгляду наступних кроків, зокрема, щодо долі тимчасового захисту. Розглянути це питання на наступному засіданні міністрів внутрішніх справ у червні, пише видання.
Проте рішення Брюсселя деякі країни-учасниці вирішили не чекати:
- У Польщі незабаром пропонуватимуть трирічний національний статус тимчасового проживання українцям, у яких є безперервний тимчасовий захист принаймні протягом року;
- У Чехії новий спеціальний п'ятирічний дозвіл на проживання буде доступний для українців, які прожили там понад два роки та мають роботу, з обов'язковим відвідуванням школи їхніми дітьми. Прага наголошує, що не видаватиме нових тимчасових дозволів на проживання, «як тільки закінчиться війна».
В Австрії, Італії, Естонії та Латвії вже ухвалюються довгострокові рішення з різним рівнем захисту. А у МВС Німеччини заявили про розробку варіантів дій, проте пропозиції вже висуватиме уряд нового канцлера, Фрідріха Мерца.
- Нагадаємо, раніше агенція Reuters заявила, що Європа планує створити міжурядовий оборонний фонд закупівель військового обладнання, куди може увійти й Україна.
- Незадовго до цього стало відомо, що Єврокомісія планує розширити повноваження поліції, для того, щоб протидіяти загрозам з боку держав, які тісно співпрацюють з кримінальними угрупованнями, зокрема й Росії.