Політика

Гірше, ніж з Зеленським: Трамп захейтив президента ПАР в Білому домі, хоча той був у костюмі – відео скандалу

Сергій Маламура
7128
3
Сиріл Рамафоса та Дональд Трамп. Фото: скріншот
Черговий скандал стався в Овальному кабінеті Білого дому. Цього разу під «гарячу руку» президента США Дональда Трампа потрапив лідер ПАР Сиріл Рамафоса. Темою суперечки став не костюм, як було із Володимиром Зеленським.

У Білому домі президент США Дональд Трамп зустрівся із лідером Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою. Розпочиналось спілкування у доволі дружній атмосфері. Однак, швидко перетворилось у напружену суперечку. Це сталося після того, як один із репортерів запитав Трампа про його рішення прийняти білих південноафриканців як біженців, повідомляє NBC News.

Після цього Трамп заявив, що в ПАР нібито був геноцид проти світлошкірих людей. Рамафоса та інші південноафриканські гості це рішуче заперечували.

Видання пише, що напружена зустріч відбулася на тлі загострення відносин між США і Південно-Африканською Республікою. Причиною стали критика Трампа та Ілона Маска щодо південноафриканських законів про расову рівність. США навіть погодилися приймати світлошкірих біженців з ПАР, посиливши при цьому обмеження на в'їзд для біженців з інших країн.

Читайте також: Тейлор Свіфт «більше не гаряча»: Трамп зробив нову «важливу» заяву на фоні переговорів України та РФ

Рамафосі у Білому домі показали змонтоване відео, яке містило кадри, де йшлося про «перерізання горла» і стрілянину в білих людей. Лідер ПАР заявив, що коментарі на відео «не є державною політикою». Пізніше міністр сільського господарства Південної Африки зазначив, що багато людей, які фігурують, є членами партій меншин, які не входять до правлячої коаліції у ПАР.

«У нас в ПАР багатопартійна демократія, яка дозволяє людям висловлювати свою думку», - сказав міністр.

За даними CNN, більшість інформації, яку використовував Трамп, намагаючись довести, що в Південній Африці відбувається «геноцид білих», уже неодноразово спростовувалась.

Перевірка даних південноафриканської поліції не підтвердила заяви про «геноцид білих». У відео, яке показав Трамп, видно нібито поховання тисяч білих фермерів уздовж дороги. Однак, президент Рамафоса заявив, що не впізнає це відео, а жодних доказів правдивості заяв Трампа надано не було.

  • Нагадаємо, 28 лютого під час офіційної зустрічі між президентом України Володимиром Зеленським та представниками американської адміністрації виникла напружена дискусія.
  • Український лідер Володимир Зеленський вступив у суперечку з президентом США Дональдом Трампом та його віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом. Інцидент відбувся у прямому ефірі.