Що передбачатиме угода про надра: опублікували повний текст підписаного із США меморандуму про наміри
Угода із США передбачатиме, зокрема, створення фонду інвестицій у відбудову України. Документ також відкриє можливості для модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства України й США. Про це йдеться у тексті документу, опублікованому пресслужбою Мінекономіки.
Повна назва документу – «Меморандум про наміри між урядом США та урядом України щодо завершення офіційної угоди про економічне партнерство та інвестиційний фонд для відбудови».
У ньому йдеться про те, що США визнають внесок, який Україна зробила у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї. Зазначається також, що США поважають зобов’язання України, пов'язані зі вступом у ЄС або угодами з міжнародними фінансовими установами та іншими офіційними кредиторами.
«Тобто робота над угодою не може спричиняти конфліктів для євроінтеграційного шляху України», - йдеться у повідомленні Мінекономіки.
У меморандумі акцентується, що США надали значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з моменту повномасштабного вторгнення Росії. Наголошується, що американський народ «бажає інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну».
Читайте також: США можуть відмовитися від посередництва між РФ та Україною: Рубіо заявив про «кілька днів»
«Сполучені Штати Америки та Україна мають намір створити інвестиційний фонд для відбудови як частину економічного партнерства між двома народами та урядами», - йдеться у документі.
Зазначається також, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідає Вашингтон наступного тижня, щоб зустрітися з міністром фінансів США і «надати підтримку на найвищому рівні для завершення технічних обговорень умов угоди про створення інвестиційного фонду для відбудови». Від переговорних команд очікується звіт про прогрес до 26 квітня 2025 року.
«Уряд США та уряд України підписують цей меморандум про наміри з метою якнайшвидшого завершення підготовки необхідних документів для офіційного укладення угоди про економічне партнерство між народами Америки та України та створення інвестиційного фонду для відбудови», - йдеться у меморандумі.
- Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що кілька днів тому США запропонували повернутися до «меморандуму про наміри», поки юристи продовжують працювати над угодою щодо надр.
- Підписання угоди про корисні копалини між Україною та США мало відбудится 28 лютого, під час візиту Володимира Зеленського до Вашингтону, але зірвалося через його публічну сварку з Дональдом Трампом.