Лайфстайл

У NASA підтвердили дату розп’яття Христа: біблійне пророцтво виявилось правдою?

Кирило Гапонов
3067
4
Розп'яття під час затемнення. Ілюстративне фото: Kompasiana.com
У NASA ще у 1990-х роках за допомогою комп’ютерних моделей змогли точно змоделювати рухи Землі, Сонця та Місяця в історичній ретроспективі. І ось що знайшли: у п’ятницю, 3 квітня 33 року, над Єрусалимом справді відбулося повне місячне затемнення.

Саме цю дату багато істориків вважає днем розп’яття Ісуса Христа. Збіг не випадковий – під час затемнення Місяць набуває червоного відтінку. У Біблії це описано як «Місяць став як кров», що вважалося знаком від Бога.

Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на Daily Mail.

Згідно з описами у Діяннях апостолів, апостол Петро через 50 днів після розп’яття цитував пророка Йоіла, наголошуючи, що сонце обернеться на темряву, а місяць – на кров, перед приходом великого і страшного Дня Господнього.

На думку двох оксфордських дослідників – Коліна Хамфріса і Ґреема Веддінґтона – Петро не пророкував майбутнє, а згадував реальні події, свідками яких стали тисячі людей.

«Ми вважаємо, що біблійні тексти точно описують реальний місячний затьмарений захід, який спостерігався в Єрусалимі того вечора», – пояснює професор Хамфріс.

Науковці вивчили також менш відомі джерела – апокрифічні тексти Нового Заповіту. Один із них, так званий Звіт Пилата, описує надприродні явища під час страти Ісуса.

Там йдеться, що під час розп’яття сонце потемніло, зірки з’явилися, а місяць був, як кров. Люди запалювали світильники від шостої години до вечора.

Ці описи напряму перегукуються з рядками з Євангелія від Матвія:

«Від полудня й аж до третьої години темрява була по всій землі».

Це ще один аргумент на користь того, що затемнення мало місце саме в день страти.

Астрофізики NASA підтвердили: повне затемнення, видиме в Єрусалимі, сталося саме того дня. І воно могло справді бути помічене багатьма як надприродне явище.

  • Зараз ця знахідка знову стала вірусною завдяки TikTok – у Страсну п’ятницю мільйони християн згадують смерть Ісуса на хресті.
  • Хоча не всі історики погоджуються з цією інтерпретацією – дехто вважає, що Петро говорив про майбутнє, а не минуле. Втім, навіть скептики визнають: такий збіг космічних і біблійних фактів вражає.

Читайте також: Митрополит руйнує шаблони: чи дійсно на Великдень варто освячувати паски?