Від грози до ефекту плацебо: 5 фактів про головний біль, які ви точно не знали
Головний біль – це не завжди просто симптом застуди. Ось п’ять маловідомих деталей, які допоможуть краще його зрозуміти і сприймати правильно.
Головний біль залишається однією з найпоширеніших скарг у світі. Проте не всі знають, що за ним часто ховаються несподівані деталі. Пропонуємо п’ять цікавих фактів про головний біль, які можуть вас здивувати.
Гроза може спровокувати біль у голові
- Дослідження американських науковців показали, що природні електромагнітні хвилі, які виникають під час грози, можуть впливати на хімічні та електричні процеси в мозку. У результаті це здатне викликати або посилювати мігрень.
Читайте також: «Абсолютно точно допомагає»: професор із США розповів, як уникнути інсульту без жодних препаратів
Іноді головний біль виникає без видимих причин
- Особливо це стосується так званого «гістамінового» болю. Він може з’явитися раптово, потім надовго зникнути, а через місяці чи роки повернутися знову без жодних очевидних тригерів чи захворювань.
Є різні види головного болю
- Лікарі виділяють три основні типи: мігрень, давкий і «гістаміновий». Найпоширенішим вважають давкий біль, той самий «стискальний», знайомий більшості людей. Мігрень зазвичай характеризується сильним пульсуванням з одного боку голови. «Гістаміновий» біль також локалізується однобічно, але має дуже гострий характер.
Читайте також: Сонячний опік – не проблема: відомий лікар повідомив, що треба робити у разі пошкодження шкіри
Біль у голові часто пов’язаний із іншими захворюваннями
- За словами фахівців, люди, які регулярно скаржаться на головний біль, мають підвищений ризик інсульту чи серцево-судинних хвороб. Особливо це стосується тих, хто курить або використовує оральні контрацептиви.
Ефект плацебо інколи працює навіть проти головного болю
- Науковці довели, що близько 40% людей можуть відчути суттєве полегшення після прийому таблетки без активних лікарських компонентів, лише завдяки впевненості у її дії. Такий феномен ще раз підтверджує силу навіювання.
Читайте також: Що викликає гострий панкреатит? Доктор Комаровський назвав дві головні причини