Лікар розкрив несподівані ризики сну з вентилятором: чому це може призвести до проблем з диханням і м’язами
Як повідомляє Blik.ua з посиланням на Daily Mail, попри спеку, сон з вентилятором може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям – про це попередив американський лікар Наїд Алі. За його словами, нічний потік холодного повітря створює «прихований стрес» для організму.
Зокрема, вентилятор може висушити слизові оболонки носа й горла, що призводить до подразнення дихальних шляхів. Це не тільки викликає дискомфорт, але й ускладнює дихання зранку.
«Сухе повітря стимулює утворення густішого слизу, який утримує алергени поруч із чутливими тканинами», – пояснив доктор Алі.
Він наголосив, що це часто викликає кашель, осиплість голосу та закладеність носа.
Особливо уважними мають бути алергіки та люди з астмою. За словами лікаря, вентилятор піднімає в повітря пил, частки тканин і пилок, які можуть проникати глибше в легені.
«Пацієнти з астмою часто прокидаються з відчуттям стиснення грудної клітки після ночі з увімкненим вентилятором», – додав він.
Ще одна несподівана загроза – біль у м’язах. Постійне охолодження тканин під час сну може знизити їхню температуру, що змушує м’язи рефлекторно стискатися. Це напруження може зберігатися навіть після пробудження.
Незважаючи на це, лікар не закликає повністю відмовлятися від вентиляторів. Він рекомендує кілька простих правил для безпечного використання.
По-перше, встановіть таймер, який вимикатиме пристрій через 90 хвилин після засинання – саме стільки триває перший цикл сну. По-друге, не спрямовуйте вентилятор прямо на ліжко.
Також слід частіше прати постільну білизну, аби зменшити кількість пилу в повітрі. Корисно залишити біля ліжка склянку води, щоб зволожити горло в разі потреби.
Ситуацію ускладнює і спека, яка накрила Україну. За прогнозами, температура у деяких регіонах сягне 28°C.
Крім того, через теплу й суху погоду сезон алергії стартував раніше. Рівень пилку в повітрі вже зараз є «дуже високим» у багатьох частинах країни.
Медики радять людям із алергією уникати надмірного перебування надворі, регулярно приймати душ і мити волосся, а також одразу знімати верхній одяг після повернення додому.
- Незалежно від температури, важливо пам’ятати: комфорт під час сну не має шкодити здоров’ю.
- Раніше ми повідомляли, що за даними нового дослідження вчених із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, порушення сну прискорює атрофію мозку.
- Також ми наводили п'ять дієвих та корисних порад для якісного сну.
Читайте також: Сухий шампунь – погана альтернатива миттю волосся: чому його не можна використовувати без обмежень