Стимулюють роботу мозку: вчені сказали, для кого соцмережі несуть більше користі
Якщо раніше вчені критикували соціальні мережі через їхній негативний вплив на інтелектуальний розвиток, то тепер вважають, що для літніх людей вони приносять більше користі. Про це пише Interesting Engineering.
Дослідження впливу соцмереж на старших людей провели вчені з Університету Бейлора та Техаського університету у медичній школі Остіна Делла. Було проаналізовано результати понад 136 досліджень і дані понад 400 000 людей.
Виявилось, що ризик когнітивних розладів серед людей похилого віку, які постійно працюють з сучасними технологіями, на 58% нижчий, ніж у їхніх однолітків, менше залучених до технологій.
Читайте також: Ілон Маск вербує жінок в X для створення «армії» дітей: скандальні деталі розмноження мільярдера
За словами доцента психології та нейронауки в Університеті Бейлора доктора Майкла К. Скалліна, складність вивчення нових технологій для літніх людей дуже корисна для мозку.
«Одна з перших речей, яку сказали люди середнього та старшого віку, це: «Я так розчарований цим комп’ютером. Цьому важко навчитися». Це фактично відображення когнітивного виклику, який може бути корисним для мозку, навіть якщо він не відчуває себе чудово в даний момент», – сказав Скаллін.
За даними дослідників, розумові здібності стимулюють такі завдання, як оновлення програмного забезпечення, фільтрування реклами або усунення несправностей Wi-Fi. Вони змушують мозок краще працювати. Цифрові технології також допомагають літнім людям зберігати самодостатність у повсякденних справах та сприяють соціальному зв’язку.
Зважаючи на результати дослідження, його автори рекомендують людям більше заохочувати своїх родичів літнього віку до користування сучасними електронними гаджетами та соціальними мережами.
- Нагадаємо, науковці дослідили вплив пребіотиків на роботу мозку. Результати показали, інтелект можна підсилити доступними способами. Старші 60 років люди, які лише трьох місяців щодня вживали протеїновий порошок із пребіотиками, показували значно кращі результати в тестах на памʼять, ніж ті, хто цього не робив.