Фінанси

Золото б'є рекорди: як конфлікт у США штовхає ціни до історичних висот

Кирило Гапонов
29
Золоті злитки. Зображення: www.gold.org
Після публічної критики Джерома Пауелла з боку Дональда Трампа ціна золота стрімко зросла. Вартість однієї унції вперше в історії перевищила 3500 доларів, а інвестори масово почали виводити кошти з ризикованих активів.

У вівторок, 22 квітня 2025 року, на тлі політичного скандалу в США золото подорожчало до рекордної позначки. Вартість однієї унції сягнула $3500 – це найвищий показник за всю історію спостережень. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на видання Reuters.

Причиною такого різкого стрибка стали заяви президента США Дональда Трампа. Він публічно розкритикував голову Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Пауелла, назвавши його «великим невдахою» та закликав до негайного зниження відсоткових ставок.

«Конфлікт між Трампом і Пауеллом породив нову хвилю недовіри до долара, – зазначив головний аналітик KCM Trade Тім Вотерер. – Інвестори знову звертаються до золота як до тихої гавані».

На момент 08:20 за Києвом ціна спотового золота зросла на 2,2% – до $3493,41. Пізніше вона досягла максимуму $3500,05. Ф’ючерси в США торгувалися на рівні $3502,40, що також стало рекордом.

Ситуацію посилило падіння фондового ринку. Індекси Уолл-стріт втратили близько 2,4%, а долар опустився до мінімумів за останні три роки. Це зробило золото ще привабливішим для іноземних інвесторів.

Аналітики попереджають: попри зростання, над ринком нависає ризик короткочасної корекції. Технічний індикатор RSI для золота досяг 79 пунктів – це свідчить про його тимчасову «перекупленість».

  • З початку року вартість золота зросла на майже 33%. Найближчою ціллю для аналітиків є психологічна позначка $3600 за унцію.
  • Уже найближчими днями очікуються виступи представників ФРС. Увага буде прикута до того, чи збережеться незалежність центробанку на тлі тиску з боку Білого дому.
  • Разом із золотом зростають і ціни на інші дорогоцінні метали: срібло торгується на рівні $32,80, платина – $972,20, паладій – $948,14.

Читайте також: Українці продовжують жити в борг: банки фіксують зростання попиту на кредити серед населення