Українські стартапи почали переїжджати за кордон та відхрещуватися від неньки: названі причини такого явища
Як пише журнал Forbes, так вже вчинили понад 90% вітчизняних стартапів. Причиною такого явища стало те, що інвестори не хочуть вкладатися в «охоплену війною країну», а їхні клієнти - закривати угоди в режимі онлайн, а не під час особистих зустрічей.
Також для інвесторів важливою складовою виступає рух капіталу, який в Україні обмежує Національний банк, передбачувана судова система, захист прав, а також розвинений фондовий ринок.
У коментарі виданню пресслужба венчурного фонду Roosh Ventures повідомила, що в останньому контексті подій слово «Україна» може відлякати інвесторів.
«Ранні інвестиції вже пов'язані з високим ризиком, а додатковий фактор війни часто виявляється вирішальним. Команди приховують своє походження, щоб не злякати потенційних клієнтів чи інвесторів», - йдеться у повідомленні.
Найчастіше керівництво чи головний офіс виїжджає за кордон, а більшість співробітників залишаються в Україні, пише журнал.
Також додається, що у попередньому році українські стартапи залучили майже вдвічі менше інвестицій, ніж у довоєнному 2021, коли сума склала 462 млн дол. США.
- Нагадаємо, раніше у Верховній Раді відреагували на чутки про ймовірне відкриття банківської таємниці для податківців, через заяву ЗМІ, що відкрити доступ до рахунків українців можуть уже цього року.
- Водночас на українському ринку дорожчає буряк через виникнення великого попиту та скорочення пропозиції.