Чи може ТЦК самостійно блокувати рахунки ухилянтам? Адвокат пояснив процедуру обмеження прав військовозобов’язаних
Як пояснив адвокат Олег Мицик в ефірі «Еспресо», пряма норма про блокування рахунків у законі про мобілізацію відсутня, однак це можливо через механізм виконавчого провадження.
«Якщо громадянин проігнорував не лише повістку, а й постанову ТЦК, яка могла бути доставлена на поштове відділення, це створює підстави для стягнення. Потім такі особи приходять до адвокатів і розповідають, що не проживають за вказаною адресою, хоча насправді їм уже двічі надходили такі документи. Відтак процедура була дотримана, і оскаржити рішення в суді неможливо», — зазначив юрист.
Штрафи за порушення військового обліку становлять від 17 до 25 тисяч грн, а при виконавчому провадженні сума подвоюється. Якщо ТЦК не надіслав особі повідомлення про штраф, це може бути підставою для його оскарження.
- Читайте також: Масове блокування рахунків в Україні: 26 тисяч осіб покарані за порушення мобілізації
Крім того, 13 березня парламент ухвалив новий закон, який ще не підписаний президентом. Він передбачає можливість сплатити штраф у зменшеному розмірі: одразу після визнання порушення – 17 тисяч грн, або половину від 25 тисяч грн у разі швидкої оплати. Це дозволяє уникнути блокування рахунків.