WAR

«У нас багато жіночих рухів, але нема руху за їх мобілізацію»: радниця ЗСУ Григор’єва вразила новою заявою

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
17
2 голоси
«У нас багато жіночих рухів, але нема руху за їх мобілізацію»: радниця ЗСУ Григор’єва вразила новою заявою
Радниця з гендерних питань ЗСУ Оксана Григор’єва. Фото: Громадське радіо
Радниця з гендерних питань ЗСУ Оксана Григор’єва заявила, що жінкам варто проходити строкову службу. Вона не проти навіть навчання за кордоном за підтримки НАТО. Проте наголошує – українське суспільство поки не готове до примусової мобілізації жінок.

Питання участі жінок у Збройних силах знову на порядку денному. І не просто як добровольців, а як можливих строковиків.

Як повідомляє Blik.ua, під час конференції hromadske «Війна жіночого роду» Оксана Григор’єва, радниця з гендерних питань ЗСУ, підтримала ідею повернення строкової служби для жінок.

За її словами, така підготовка є доцільною з урахуванням сучасних викликів. Особливо, якщо Україна отримає підтримку партнерів.

«Я, припустімо, за те, щоб відновити строкову службу. Нехай ці дівчата будуть проходити це навчання навіть і закордоном. Тут НАТО нам допоможе. Але їх треба готувати» – сказала вона.

Втім, коли мова зайшла про примусову мобілізацію жінок, позиція Григор’євої стала чіткою – ні. Вона переконана, що суспільство до цього не готове.

За її словами, таке рішення викликало б хвилю протестів. Українки не готові масово йти на фронт під тиском держави.

«Буде дуже багато протестів. У нас дуже багато різних жіночих рухів – політичних, правозахисних тощо, – але в нас немає жодного руху за мобілізацію жінок» – пояснила радниця.

  • Григор’єва не вперше порушує це питання. Раніше вона вже наголошувала: коли в країні є чоловіки, які ухиляються, говорити про примусову мобілізацію жінок рано.
  • Тепер же головний меседж від неї – готуватись потрібно вже зараз, але добровільно. І вчити дівчат не лише стріляти, а й діяти в умовах війни.
  • Звучить як сигнал: майбутнє армії може бути не таким одностатевим, як у минулому. Але держава має до цього не змушувати, а мотивувати.

Читайте також: Жінки на фронті: хто з українок може опинитися в ЗСУ вже у квітні 2025 року?