Як зняти себе з розшуку ТЦК дистанційно та навіть закордоном? Юристи підготували покрокову інструкцію

Згідно з інформацією від INSEININ.L.C, тепер громадяни мають можливість самостійно зняти себе з розшуку, сплативши штраф в онлайн-режимі. Це стало можливим завдяки законопроєкту №12093, яким суттєво спрощується вся процедура.
Серед найпоширеніших підстав для оголошення в розшук — неявка за повісткою, відсутність уточнення військово-облікових даних у встановлені строки, непребування на обліку, а також ігнорування направлення на ВЛК або зміни персональних даних без належного повідомлення.
- Читайте також: Де проходять службу мобілізовані чоловіки, яким понад 50 років? В ТЦК повідомили особливості ставлення
Новий механізм передбачає, що адміністративна справа може розглядатися дистанційно, без складання протоколу, «якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності», — пояснюють юристи.
Покрокова інструкція: як зняти себе з адміністративного розшуку через Резерв+ або ТЦК
1. Підготуйте заяву — вкажіть, що не оспорюєте порушення та погоджуєтеся на притягнення до адміністративної відповідальності без вашої присутності.
2. Подайте заяву:
- особисто або поштою до ТЦК за місцем перебування на обліку;
- або через мобільний застосунок Резерв+ (до моменту розгляду справи).
3. Очікуйте постанову — після отримання заяви начальник ТЦК упродовж 3 днів виносить постанову про накладення штрафу.
4. Отримайте повідомлення — постанову можуть надіслати поштою, через Резерв+ або на електронну пошту.
5. Сплатіть штраф:
- мінімальний розмір — 17 000 грн;
- за сплату протягом 10 днів — діє знижка 50% (штраф становить 8500 грн).
6. Надішліть квитанцію про оплату до вашого ТЦК.
7. Після цього відбувається зняття розшуку, а позначка в Резерв+ буде анульована.
У 2024 році понад 6 мільйонів військовозобов’язаних не уточнили свої персональні дані у 60-денний термін, як цього вимагає чинне законодавство. Відповідно до статей 210 та 210-1 КУпАП, це є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено штраф від 17 000 до 25 500 гривень.
!!! Наразі законопроект №12093 з 18 березня 2025 року знаходиться на підписі у Президента України. Після його підписання та публікації він набуде чинності.
З моменту набрання чинності законопроєктом №12093, військовозобов’язані — як в Україні, так і за її межами — зможуть дистанційно подати заяву, сплатити штраф та офіційно зняти себе з розшуку. Це значно спрощує процедуру та зменшує навантаження на ТЦК.