Куди найчастіше йдуть добровольці? Міноборони склало рейтинг найпопулярніших військових спеціальностей

За даними МОУ, найбільший попит мають спеціальності, пов’язані з безпілотними літальними апаратами – 16% добровольців обрали саме цей напрямок. Далі йдуть:
🔹 Водії – 15%
🔹 Стрілецькі спеціальності – 14%
🔹 Штабні посади – 9%
🔹 Артилерія – 6%
🔹 Зв’язок, зокрема кіберзв’язок – 6%
🔹 Медичні спеціальності (бойові медики, фельдшери, медсестри, лікарі) – 5%
За минулий тиждень (24-30 березня) до рекрутингових центрів звернулися 1523 особи, що є другим найвищим показником у 2025 році. Найбільше заявок надійшло у лютому – 1808.
За цей період 215 громадян ухвалили рішення приєднатися до Сил оборони України. Загалом у березні центри рекрутингу надали 4942 консультації, а 884 особи долучилися до війська.
Частка жінок серед усіх, хто звертався, залишається стабільною – 21%. Найактивніше військовою службою цікавляться жительки Чернівецької (43%), Хмельницької (39%) та Вінницької (37%) областей.
- Читайте також: Росія готує черговий наступ на Харківщину: у Третій штурмовій прокоментували плани окупантів
📌 Де працюють центри рекрутингу?
Перший рекрутинговий центр відкрили у Львові в лютому 2024 року. Станом на початок квітня 2025 року в Україні вже працює 49 таких центрів, більшість із них розташовані у приміщеннях ЦНАПів.
У центрах можна отримати консультацію щодо служби в армії на умовах конфіденційності. Важливо, що мобілізаційні заходи та вручення повісток у цих закладах заборонено.
Докладніше про роботу центрів: recruiting.mod.gov.ua