Звільнені заради Батьківщини: скільки колишніх в’язнів вже стали до лав ЗСУ

На початок квітня понад 8 тисяч колишніх засуджених – чоловіків та жінок – долучилися до лав Збройних сил України. Закон, що дозволяє умовно-дострокове звільнення для участі в обороні, почав діяти менш ніж рік тому, а вже приніс помітні результати. Ще близько 900 заяв наразі розглядаються відповідними органами.
Про це повідомив начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін’юсту Євген Горобець виданню Укрінформ. Пише BLIK.
За його словами, перші добровольці, які отримали умовно-дострокове звільнення, почали проходити службу ще у серпні 2024 року. Нині більшість таких військових перебуває у бойових підрозділах, зокрема:
- 1-му окремому штурмовому батальйоні «Да Вінчі»;
- 225-му окремому штурмовому полку;
- 92-й окремій штурмовій бригаді;
- 93-й механізованій бригаді «Холодний Яр»;
- Та інших частинах сил безпеки і оборони.
«Ця програма дає людям другий шанс – можливість не просто спокутувати провину, а й довести свою відданість Україні на передовій, де кожен захисник потрібен», – наголосив Горобець.
Він додав, що Мін’юст взаємодіє з військовими частинами, щоб враховувати їхні потреби при підготовці рекрутів серед ув’язнених.
Колишні засуджені у війську: мотивація та відзнаки
Заступник командира 1-го ОШБ ім. Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі» Дмитро Кулик зазначає, що колишні ув’язнені не просто воюють добре, а демонструють високий рівень мотивації та героїзму.
«Їхня мотивація зашкалює. Напевно, подібну рішучість ми бачили лише у перші місяці повномасштабного вторгнення. Тому ми дуже бережемо цих бійців, як і всіх наших воїнів без винятку», – зазначив він.
За даними Мін’юсту, багато з військових, які раніше відбували покарання, вже отримали державні та відомчі нагороди за бойові заслуги. У департаменті з питань виконання покарань пояснюють, що важливим чинником успішного залучення засуджених до війська є злагоджена робота пенітенціарних установ та військових комісаріатів.
«Організація медичних оглядів, супроводження під час проходження військово-лікарських комісій, проведення спеціальних комісій за участю представників військових частин – усе це впливає на швидкість ухвалення рішень», – повідомили у Мін’юсті.
- Після винесення судового рішення про умовно-дострокове звільнення колишній засуджений отримує статус військовослужбовця. Він має ті самі права та обов’язки, що й інші бійці, за винятком незначних обмежень.
- Нагадаємо, закон, що дозволяє умовно-дострокове звільнення осіб для проходження військової служби, був ухвалений Верховною Радою України 8 травня 2024 року.
Читайте також: Розширено експеримент для добровольців 18-24: підписати контракт та отримати мільйон можна не лише у ЗСУ