До України вирушають військові делегації з Європи щодо питання миротворців: преса з'ясувала подробиці

Як інформує газета The Washington Post, ЄС розглядає можливість відправити в Україну свої повітряні та морські сили, оскільки є обмеження, пов’язані з розвертанням великої кількості військ. Таким чином, європейські лідери показують, що вони все ще можуть бути гравцями в переговорах з Вашингтоном.
«Європа прагне зберегти свій вплив, оскільки президент Дональд Трамп намагається укласти угоду з Росією, щоб зупинити війну в Україні. Але деякі з ключових вимог Росії, включаючи послаблення санкцій і припинення військової допомоги Україні, вимагають підтримки Європи», - йдеться у матеріалі.
Проте європейська кампанія за післявоєнну силу в Україні дала неоднозначні результати, пише видання. Поки Велика Британія і Франція просувають військові плани, їхні зусилля наштовхнулися на небажання інших європейських держав вводити війська за відсутності обіцянок підтримки США.
«Європейські чиновники були більш наполегливими щодо санкцій, які стали каменем спотикання в спробах США розширити хитке, обмежене припинення вогню в Україні до Чорного моря. Минулого тижня Кремль обумовив таке припинення вогню скасуванням західних санкцій проти Росії», - пишуть американські журналісти.
Незадовго до цього, президент Франції Еммануель Макрон сказав, що зараз «не на часі» скасовувати санкції. Виступаючи після того, як він прийняв близько 30 лідерів у Парижі в четвер, він сказав, що не настане час, доки «мир чітко не встановиться».
- Раніше прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні запропонувала безпековий варіант для України, який може бути застосований під час майбутніх мирних перемовин із Росією, скористувавшись 5 статтею Доктрини НАТО.
- Водночас у німецькій розвідці вважають, що російський президент Володимир Путін готується до великої війни з НАТО, оскільки відносини із заходом у Росії сприймають як системний конфлікт.