Війна до 2026-го? МВФ оновив прогноз – що чекає на Україну у найближчому майбутньому?

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
23
1 голос
Війна до 2026-го? МВФ оновив прогноз – що чекає на Україну у найближчому майбутньому?
МВФ надало нові прогнози щодо термінів закінчення війни. Фото: Vitalii Vitleo
Міжнародний валютний фонд оновив свій прогноз щодо термінів завершення війни в Україні. Базовий сценарій передбачає завершення бойових дій до кінця 2025 року, але негативний сценарій вказує на затяжну війну до 2026 року.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оновив свій прогноз щодо термінів завершення війни в Україні. Згідно з оновленим прогнозом, війна може завершитися до кінця 2025 року, але економічна ситуація України залишається складною та залежною від міжнародної допомоги. Пише BLIK.

Водночас негативний сценарій передбачає затяжну війну до 2026 року, що ще більше ускладнить фінансову стабільність країни.

«Хоча ризики залишаються винятково високими, базовий сценарій, як і раніше, передбачає, що війна завершиться в останні місяці цього року», – вважають аналітики МВФ.

МВФ переглянув прогноз економічного зростання України, знизивши очікувані показники на 2025 рік на 0,5 відсоткових пунктів, а на 2026 рік – на 0,8 пункту. Основними факторами такого погіршення є тривалі військові дії, значні атаки на газову інфраструктуру, закриття стратегічно важливої шахти у Покровську та зменшення експорту сталі.

Голова МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що попри війну українська економіка залишається стійкою, однак її відновлення значною мірою залежить від міжнародної допомоги. МВФ розглядає три основні сценарії розвитку ситуації: позитивний, базовий та негативний.

Негативний сценарій передбачає, що бойові дії затягнуться до середини 2026 року, що спричинить падіння ВВП, подальше зниження експорту та посилення фінансової нестабільності. За даними МВФ, у разі реалізації негативного сценарію сукупний дефіцит фінансування до 2027 року зросте до 162,9 млрд доларів, що на 14,1 млрд доларів більше, ніж у базовому прогнозі.

Фахівці фонду наголошують, що Україна потребує подальшої міжнародної фінансової та військової підтримки. Водночас вони застерігають, що скорочення зовнішньої допомоги може призвести до серйозних ризиків для макроекономічної стабільності країни.

Крім того, у МВФ звернули увагу на внутрішньополітичні виклики. Досягнення внутрішньої згоди щодо важливих реформ стає дедалі складнішим завданням, а рівень суспільного та політичного консенсусу може вплинути на ефективність реалізації програм міжнародної підтримки.

Читайте також: Припинення вогню – загроза Балтії: країни регіону б’ють на сполох