Померла українська вчена Герасименко: вона народилася на Київщині та відкрила всесвітньо відому комету

Світлана Герасименко померла на 80-му році життя. Про це офіційно повідомив інститут астрофізики Національної академії наук Таджикистану (НАНТ) у своїх соціальних мережах у вівторок, 8 квітня.
Українська та таджицька вчена у вересні 1969 року разом із Климом Чурюмовим відкрила комету, яка стала знаменитою на весь світ та отримала назву «Комета Чурюмова – Герасименко».
Ім'ям Світлани Герасименко названо також астероїд «(3945) Герасименко», який було відкрито в 1982 році.
Хто така Світлана Герасименко
Народилася 23 лютого 1945 року в селищі Баришівка Київської області.
Світлана в 1968 році закінчила кафедру астрономії Київського університету, а згодом вступила до аспірантури.
У 1973 році переїхала до Душанбе на запрошення Інституту астрофізики Таджикистану, в якому до останніх днів життя проводила спостереження та вивчення комет, а також працювала науковою співробітницею.
Відкриття комети «67P/Чурюмова – Герасименко»
У вересні 1969 року Світлана Герасименко разом із Климом Чурюмовим, співробітником Головної астрономічної обсерваторії НАН України, вирушила в експедицію до Алма-Ати для спостереження комет на п'ятдесятисантиметровому телескопі.
У ніч з 11 на 12 вересня 1969 року, спостерігаючи за кометою Комас-Сола, вчені зробили фото, на якому опинилася ще одна комета. Вона отримала назву за прізвищами першовідкривачів – «Комета 67P/Чурюмова – Герасименко».
2 березня 2004 року європейський міжпланетний зонд «Розетта» відправився до комети та висадився на неї за більш ніж за десять років – 12 листопада 2014 року. Це перша в історії успішна посадка на комету.